Partnerzy serwisu:

Volvo dostarczy 64 hybrydy do Belgii. Powstaną we Wrocławiu

Witold Urbanowicz 08.04.2021

Volvo dostarczy 64 hybrydy do Belgii. Powstaną we Wrocławiu
fot. Volvo Buses
Volvo Buses otrzymało zamówienie od belgijskiego operatora na dostawy 64 samoładujących autobusów hybrydowych Volvo 7900 S-Charge. Pojazdy zostaną wprowadzone do ruchu pod koniec roku na trasy w regionach Liège, Charleroi, Brabant Wallon i Namur – Luksemburg.
Dostawy 64 autobusów Volvo 7900 S-Charge to część większego kontraktu ramowego, który OTW zawarło z kilkoma producentami. W ciągu najbliższych czterech lat operator planuje wprowadzić do ruchu 430 hybryd o długości 12 m. Volvo dostarczyło już w 2018 r. ok. sto elektrycznych hybryd na rzecz OTW.

– Volvo 7900 S-Charge spełnia idealnie nasze wymagania techniczne i komercyjne. Znacznie ma tutaj przede wszystkim tzw. całkowity koszt posiadania, jak i czas dostawy – mówi Vincent Peremans, szef OTW.

Volvo oferuje autobusy 7900 S-Charge od 2020 r. Nie wymagają one infrastruktury do ładowania, gdyż napełnienie akumulatorów następuje w czasie eksploatacji. Pojazd może przejechać jeden kilometr przy wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej. To pozwala na zmniejszenie hałasu w strefie przystanków czy strefach niskeij emisji.

– Volvo 7900 S-Charge to jeden z naszych najczystszych autobusów, który emituje do 40% mniej CO2 niż porównywalne autobusy dieslowskie. Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi można zaprogramować jazdę w trybie elektrycznym w zdefiniowanych strefach – mówi Eric De Roy z Volvo Buses Belgium.

Pojazdy będą produkowane z fabryce we Wrocławiu. Dostawy zaplanowano na koniec 2021 r.


PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony