Partnerzy serwisu:

Volvo Buses testuje swój pierwszy w Meksyku elektrobus

Redakcja 10.05.2021

Volvo Buses testuje swój pierwszy w Meksyku elektrobus
fot. Volvo Buses
Volvo Buses poszerza krąg zainteresowań o rynek Ameryki Łacińskiej, testując elektryczny autobus Volvo 7900 w mieście Meksyk. Autobus jest testowany na trasie 4 systemu Metrobús. Ten w pełni elektryczny pojazd ma 12 metrów długości, jest wyposażony w typową dla Volvo Buses technologię.
– Elektromobilność to nie tylko kwestia przyszłości – ona już stała się rzeczywistością. Potrzeby i ambicje ograniczenia lub zminimalizowania poziomu emisji spalin i hałasu sprawiają, że rozwój w tym zakresie postępuje bardzo dynamicznie. Cieszymy się, że miasto Meksyk dołącza do wielu innych miast na świecie, testując obecnie zelektryfikowany transport publiczny i wdrażając go, mamy nadzieję, w kolejnym etapie – mówi Anna Westerberg, prezes Volvo Buses.

Volvo Buses jest obecne w Meksyku od ponad 20 lat. Konfiguracja elektrycznego autobusu Volvo 7900, który jest obecnie testowany na trasie Metrobús, jest wynikiem doświadczenia zdobytego przez Volvo Buses przy wdrażaniu rozwiązań i systemów transportowych opartych na elektromobilności w innych zakątkach świata..

Jeżdżący w mieście Meksyk elektrobus Volvo 7900 jest zasilany baterią o mocy 330 kW i jest dostosowany do ładowania w nocy. Autobus elektryczny będzie testowany przez sześć miesięcy.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony