Partnerzy serwisu:

Volvo Buses dostarczy pierwsze elektrobusy do Australii

Witold Urbanowicz 15.07.2020

Volvo Buses dostarczy pierwsze elektrobusy do Australii
fot. EurovisionNim, lic. CC-BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Volvo Buses, w ramach wcześniej zawartej dużej umowy z Urzędem Transportu Publicznego Australii Zachodniej (PTA), dostarczy także cztery elektrobusy. Od 2022 r. producent ma powszechnie oferować elektrobusy produkowane lokalnie.
Zawarta w marcu 2019 r. umowa z Transperth zakłada dostawy 900 autobusów. W kontrakcie przewidziano też możliwość wprowadzenia alternatywnego napędu, gdy tylko nowe technologie staną się dostępne w australijskiej linii produktów. I tak Volvo dostarczy cztery elektrobusy.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z PTA w Perth w zakresie naszych pierwszych autobusów elektrycznych w Australii. Nasza współpraca trwa już ponad dekadę – za kilka lat miasto Perth będzie rzeczywiście miastem Volvo, w którym 100% floty stanowią autobusy Volvo. Umowa z PTA zawierała „mapę drogową”, która na przestrzeni czasu pozwala na wprowadzenie różnych rozwiązań – w tym samoładujących się pojazdów elektrycznych i autobusów bateryjnych – mówi David Mead, wiceprezes Volvo Buses Asia Pacific.

Pojazdy będą miały 11,7 m długości, 2,5 m szerokości. Nadwozia zostaną wyprodukowane w Australii przez firmę Volgren. Podwozia oparte są na sprawdzonej technologii, które Volvo wdroża w Europie. Pojazdy mają zostać przekazane pod koniec przyszłego roku.

Volvo duży nacisk kładzie na lokalizację produkcji. Producent zapowiada pełną komercjalizację produktu od 2022 r,
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony