Partnerzy serwisu:

Volvo Buses dostarczy 49 przegubowych elektrobusów do Jönköping

Witold Urbanowicz 09.06.2020

Volvo Buses dostarczy 49 przegubowych elektrobusów do Jönköping
fot. Volvo Buses
Na początku tego roku przewoźnik Vy Buss AB zamówił 49 wysokowydajnych elektrycznych autobusów przegubowych Volvo 7900. Nowe autobusy, które mają wejść do eksploatacji w Jönköping, latem 2021 roku, są częścią projektu, który ma przeobrazić transport w mieście.
Jönköping w Szwecji w ramach rozwoju komunikacji publicznej planuje w przyszłym roku zelektryfikować kilka linii autobusowych. Operator Vy Buss AB złożył już zamówienie na dostawy elektrycznych autobusów przegubowych, które Volvo Buses dostarczy latem przyszłego roku.

– Jönköping pokazuje, w jaki sposób uczynić miejski transport publiczny jeszcze bardziej zrównoważonym. Będzie to jeszcze ważniejsze po pandemii Covid-19 w kontekście zatrzymania i przyciągania kolejnych pasażerów. Elektromobilność otwiera także nowe możliwości planowania urbanistycznego. Jesteśmy oczywiście niezmiernie dumni z tego, że uczestniczymy w tym procesie – mówi Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses. – Z przyjemnością współpracujemy z Volvo Buses nad tym wspólnym programem elektryfikacji transportu miejskiego w Jönköping w ramach naszej nowej umowy z Jönköpings Länstrafik (JLT). Te nowe pojazdy z nawiązką spełniają wymagania zarówno JLT, jak i Vy. Cieszymy się również, że kontynuujemy naszą długą współpracę z Volvo – komentuje Andreas Ehrenborg , Dyrektor techniczny Vy Buss AB.

Volvo Buses i Vy Buss przeprowadziły analizy tras i obliczenia, które stanowią podstawę do optymalizacji pojemności akumulatorów autobusów. Producent dostarczy pojazdy serii Volvo 7900 Electric Articulated, które mogą przewozić do 120 pasażerów. zaprojektowano tak, aby łączyły szybką i wydajną wymianę pasażerów z podwyższonym komfortem i wygodą. Są one również przygotowane do wdrożenia automatycznej regulacji prędkości na określonych obszarach (tzw. zarządzanie strefą). Jest to ważna cecha dla autobusów kursujących w pobliżu szkół, szpitali i innych obiektów, w których porusza się wielu niechronionych użytkowników dróg.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony