Partnerzy serwisu:

Volvo Buses dostarcza 153 autobusy do stolicy Angoli

Witold Urbanowicz 15.12.2020

Volvo Buses dostarcza 153 autobusy do stolicy Angoli
fot. Volvo
Luanda, stolica Angoli, modernizuje transport publiczny i wprowadza do ruchu 153 nowe autobusy Volvo. Umowa obejmuje też finansowanie, obsługę i inne usługi posprzedażowe za pośrednictwem lokalnego partnera Volvo Buses, firmy Auto Sueco Angola. Pojazdy zamawia Ministerstwo Transportu Angoli.
Pierwsze nowe autobusy zaczęły działać w Luandzie na początku listopada. W Nowa flota składa się z 12-metrowych autobusów Volvo B8R i 18-metrowych Volvo B12MA. Nadwozie jest wykonywane przez Marco Polo. Wraz z wejściem nowych autobusów do ruchu częstotliwość odjazdów jest mogła zostać zwiększona, zmniejszając zapełnienie pojazdów.

– Dzięki tym 153 autobusom Volvo zaoferujemy wysokiej jakości transport publiczny w prowincji Luanda. Dołączą do obecnie eksploatowanych 420 autobusów, zapewniając pasażerom zwiększoną częstotliwość i dostępność. Nowe autobusy są dostosowane do naszych lokalnych warunków i będą również wyposażone w podnośniki dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej – mówi Énio Costa, tymczasowy dyrektor generalny Instituto Nacional Transportes Terrestres z Ministerstwa Transportu Angoli.

– To zamówienie dodatkowo dowodzi dużej wiary w nas i wzmacnia obecność Volvo w Angoli, gdzie działamy od lat 80. Współpraca z Auto Sueco Angola w celu wniesienia wkładu w system transportu publicznego w Luandzie, który jest efektywny w dłuższej perspektywie i sprawnie funkcjonuje, przynosi znaczne korzyści wszystkim zainteresowanym. Naprawdę zmieniamy świat i poprawiamy jakość życia – mówi Dan Pettersson, starszy wiceprezes w Volvo Bus Corporation.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony