Partnerzy serwisu:

Visa pozyskała rozwiązania płatnicze od Rambusa

jd/inf. pras. 04.07.2019

Visa pozyskała rozwiązania płatnicze od Rambusa
fot. Visa
Visa ogłosiła podpisanie ostatecznej umowy przejęcia działów dostarczających usługi tokenizacji i biletowania od Rambusa, wiodącego dostawcy rozwiązań technicznych dla półprzewodników i mikroprocesorów. To technologie, które przydają się m.in. przy okazji zbliżeniowych płatności w transporcie publicznym.
Visa jest jednym z liderów tokenizacji w branży płatniczej. Technologia ta pozwala zastąpić wrażliwe dane płatnicze unikalnym identyfikatorem – „tokenem”, w wyniku czego cyfrowe płatności są bezpieczniejsze. Obecnie jest to możliwe dla przetwarzanych w sieci Visa płatności kartowych dzięki usłudze Visa Token Service. Visa obejmie bezpieczeństwem i wygodą tokenizacji pozyskanej od Rambusa wszystkie rodzaje transakcji, włączając w to krajowe schematy płatności kartowych oraz systemy płatnicze oparte o przelewy z rachunku.

Jak tłumaczy organizacja płatnicza, tokenizacja jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zmniejszenie liczby transakcji oszukańczych i zapewnienie bezpieczeństwa płatności kartą w sklepach i w internecie. Dotychczas usługa Visa Token Service została wprowadzona na 100 rynkach i jest dostępna dla 90 procent całkowitego wolumenu płatności Visa.

– Technologia Rambusa z zakresu płatności i biletowania to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tego typu na świecie – powiedział jeden z szefów firmy Jerome Nadel. – Połączenie sił z Visa, liderem technologii płatniczych, pozwoli grupie wdrożyć tę technologię na odpowiednią skalę – dodał.

Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez amerykańskie organy regulacyjne. Oprócz usługi tokenizacji Visa przejmie od Rambusa rozwiązania w obszarze cyfrowego biletowania oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie transportu publicznego. Pozwoli to Visa zwiększyć możliwości w obszarze transportu publicznego i mobilności, umożliwiając tworzenie coraz lepszych rozwiązań dla operatorów komunikacji zbiorowej, partnerów technologicznych oraz miast.

Visa obecnie realizuje w tym obszarze niemal 250 projektów na całym świecie, pomagając ludziom przemieszczać się w sposób szybszy i prostszy niż kiedykolwiek. Visa niezmiennie wspiera operatorów komunikacji zbiorowej, klientów i partnerów w tworzeniu nowych rodzajów akceptacji płatności i rozwiązań w obszarze mobilności, pomagając tym samym polepszyć doświadczenia pasażerów podczas miliardów przejazdów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony