Partnerzy serwisu:

Veturilo. Choć Nextbike zostaje, wypowiada umowy

Witold Urbanowicz 15.02.2021

Veturilo. Choć Nextbike zostaje, wypowiada umowy
fot. UM Warszawa
Choć Nextbike, dotychczasowy operator warszawskiego Veturilo, wygrał przetarg pomostowy na obsługę systemu roweru publicznego w tym roku, to użytkownicy otrzymują wiadomość o wypowiedzeniu umowy. Operator zapewnia, że to jedynie krok formalny, a użytkownicy zgromadzonych na kontach środków nie stracą.
Nowy sezon rowerów publicznych Veturilo w Warszawie rusza 1 marca. W obliczu fiaska przetargu na nową odsłonę systemu, Zarząd Dróg Miejskich ogłosił pomostowy przetarg na obsługę dotychczasowego systemu w tym – i ewentualnie przyszłym roku. Postępowanie wygrał Nextbike, dotychczasowy operator.

Teoretycznie więc na razie – póki co – wiele nie powinno się zmieniać. W piątek użytkownicy Veturilo otrzymali jednak wiadomość o wypowiedzeniu umowy z zachowaniem 14-dniowego okresu wypowiedzenia. Wszystkie dotychczasowe konta mają zostać zamknięte. „Powyższe działanie wymagane jest przez nas z uwagi na przepisy prawa oraz obowiązujące nas zapisy umowy zakończonej z końcem sezonu 2020 oraz koniecznością dochowania prawnych obowiązków informacyjnych” – informuje Nextbike.

Skąd ta zmiana? Jak wyjaśnia TVN Warszawa, formalnie operatorem systemu będzie miasto. Nie da się przenieść dotychczasowych umów, które użytkownicy zawierali z Nextbikiem. Nowe umowy będą zawierane bezpośrednio z m.st. Warszawa.

Informacja o wypowiedzeniu umów rodzi pytania o zgormadzone środki na dotychczasowych kontach, a także uzyskanych bonusach (np. za znalezione rowery). Nowy-stary operator zapewnia, że żadne środki nie przepadną. „Niewykorzystane środki są bezpieczne i do wykorzystania w nowym sezonie 2021” – zapewnia Nextbike. „Jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu wyślemy do wszystkich informację z możliwymi opcjami dalszego korzystania z naszych rowerów. Oczywiście jedną z opcji będzie zrezygnowanie z dalszego korzystania z Veturilo i jednoczesny zwrot środków – taka możliwość istnieje w dowolnym momencie trwania umowy, również teraz podczas jej wypowiedzenia” – dodaje operator.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony