Partnerzy serwisu:

VDL zapowiada nową generację elektrobusów Citea

Witold Urbanowicz 01.12.2020

VDL zapowiada nową generację elektrobusów Citea
mat. prasowe
W przyszłym roku VDL Bus & Coach zaprezentuje nową generację autobusów elektrycznych Citea. W pełni zeroemisyjny pojazd ma się charakteryzować znacznie mniejszym zużyciem energii.
– To całościowa koncepcja. W ostatnich latach ciężko pracowaliśmy za kulisami, aby stworzyć gotową na przyszłość platformę transportu publicznego, która integruje najnowsze technologie. Modułowość umożliwia naszym klientom optymalne reagowanie na wyzwania transportu publicznego i zmieniający się charakter systemów mobilności – mówi Henk Coppens, szef VDL.

Nowa Citea będzie oferowana w czterech wariantach długości. Wyróżniać mają ją kompozytowe ściany boczne pojazdu – lżejsze o 15% od obecnie stosowanych rozwiązań. Akumulatory będą wkomponowane w podłogę, zapewniając lepsze rozłożenie masy, większą stabilność i pojemność pojazdu. W sumie pojazd, który będzie powstawać w Holandii i Belgii, będzie charakteryzować się mniejszym zużyciem energii o 30%.

VDL będzie teraz – do kwietnia – stopniowo publikować informacje o nowym pojeździe. Jego premierę zaplanowano w październiku w czasie targów Busworld w Brukseli.

Grupa VDL chwali się 25-letnią obecnością na rynku transportu elektrycznego. Pierwszy autobus Citea SLF-120 Electric został zaprezentowany podczas targów UITP w 2003 r. Obecnie jeździ 750 elektrobusów VDL w 10 krajach, które wykonują ponad 150 tys. km dziennie. Niebawem ma zostać przekroczona magiczna granica 10 mln elektrycznych kilometrów.

Pierwszy kontrakt – na dostawy czterech elektrycznych Citei – został zawarty z niemieckim iastem Munster w 2015 r. Największe zamówienie – na 100 elektrobusów – zostało złożone w 2018 r. w ramach koncesji na obsługę komunikacyjną Amstelland Meerlanden.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony