Partnerzy serwisu:

VDL dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Finlandii

Jakub Rösler 24.09.2021

VDL dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Finlandii
fot. VDL
Firma VDL dostarczy kolejne elektrobusy do Finlandii. Pojazdy pojawią się w portowym mieście Kotka i poza ruchem miejskim będą obsługiwały także ruch aglomeracyjny. Zamówienie opiewa na 25 autobusów modelu VDL Citeas. Pojazdy mają dotrzeć do Finlandii w 2023 roku.
VDL zdobyła kolejne zamówienie w Finlandii. Tym razem firma dostarczy 25 elektrobusów do portowego miasta Kotka na południu kraju. Autobusy, które zostały zaoferowane w przetargu to model VDL Citeas nowej generacji. Pojazdy, których operatorem będzie firma Pohjolan Liikenne, mają operować jako pojazdy komunikacji miejskiej w Kotce, ale także obsługiwać ruch aglomeracyjny do oddalonej o 20 kilometrów miejscowości Hamina. Elektrobusy mają zostać dostarczone w 2023 roku.

– Przejście na elektryczny i zrównoważony transport publiczny w Finlandii postępuje w tempie wykładniczym. Nasz wieloletni, ceniony klient jest doskonałym przykładem tego trendu. Na początku 2019 roku firma Pohjolan Liikenne zamówiła swoje pierwsze pięć elektrycznych Citea w VDL Bus & Coach. Teraz kupili od naszej najnowszej generacji autobusy miejskie. Powiększenie ich floty potwierdza ich pozycję jako lidera w e-mobilności w Finlandii. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć nową generację Citea w Kotce i rozwijać swoją pozycję na rynku skandynawskim – powiedział Sami Ojamo, dyrektor zarządzający VDL Bus & Coach Finland.

Operator po odbiorze 25 najnowszych elektrobusów będzie dysponował flotą liczącą prawie 200 pojazdów wyprodukowanych przez VDL. Najnowsza generacja modelu Citeas dla Kotki ma 12,2 metra, może zabrać na pokład 43 osoby na miejscach siedzących i jest napędzana w pełni elektrycznym silnikiem. Pojazdy wyróżniają się zasięgiem, który waha się od 500 do 600 kilometrów. Elektrobusy są oferowane w 4 wariantach długości, a poza zasięgiem wyróżnia je także jednoczęściowa ściana boczna czy najnowszy system klimatyzacji.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony