Partnerzy serwisu:

VDL dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Belgii

Jakub Rösler 06.12.2021

VDL dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Belgii
fot. VDL
Firma VDL dostarczy kolejne autobusy do flamandzkiego operatora De Lijn. Będą to autobusy elektryczne Citeas, które przyjadą do Belgii w liczbie 24 sztuk. Po realizacji tego zamówienia w barwach De Lijn będzie jeździło już ponad tysiąc autobusów wyprodukowanych przez VDL. Nowe elektrobusy mają wejść do służby z początkiem 2023 roku.
Niderlandzki operator De Lijn zakupił kolejne autobusy, które wyprodukuje VDL. Tym razem będzie ich 24 i będą to autobusy elektryczne Citeas w dwóch standardach, 2 i 3-drzwiowym. Jak informuje producent pojazdów, dzięki temu zamówieniu flota pojazdów VDL, która kursuje w barwach belgijskiego operatora, będzie liczyła już ponad tysiąc sztuk. Nowe autobusy mają wejść do regularnego ruchu na początku 2023 roku.

Odświeżony model Citeas miał swoją premierę w tym roku. To właśnie pojazdy tego typu przyjadą do Belgii. Autobusy charakteryzują się lżejszą konstrukcją, szczególnie bocznych ścian pojazdu, co wyróżnia je na tle konkurencji. Dodatkowo elektrobusy mają zamontowane baterie w podłodze, co jest standardem dla tego modelu.

– Cieszymy się, że jako VDL Buses możemy uczestniczyć w modernizacji floty autobusowej, do standardu pojazdów elektrycznych razem z De Lijn. Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, iż możemy używać naszej wiedzy i doświadczenia, jako innowacyjny partner na polu elektromobilności, by pomóc wypełnić cele klimatyczne postawione przed Flandrią – powiedział prezes VDL Bus & Coach Belgium, Filip Malefason.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony