Partnerzy serwisu:

VDL dostarczy 102 elektrobusy do Oslo

Witold Urbanowicz 11.01.2021

VDL dostarczy 102 elektrobusy do Oslo
fot. VDL
Norgesbuss kupił 102 elektryczne autobusy Citea do obsługi linii w południowych dzielnicach Oslo. Pojazdy, które dostarczy VDL, będą obsługiwać stolicę Norwegii od 2022 r.
Jeżdżący w Oslo Norgesbuss kupił 83 autobusów VDL Citea SLFA 180 Electric z pantografem na dachu i 19 autobusów Citea SLF-120 z gniazdami do ładowania plug-in. Pojazdy zostaną wprowadzone do ruchu 9 stycznia 2022 r. i będą obsługiwać południowe dzielnice Oslo: Søndre Nordstrand, Nordstrand, Nordre Follo. Autobusy będą ładowane głównie w zajezdni. W ciągu roku przejeżdżą ok. 7 mln km.

Zlecenie dla Oslo to największe zlecenie na elektrobusy w historii VDL. –40 elektrycznych autobusów Citea jest już eksploatowanych w Oslo, do tego osiem autobusów Citea Electric służy na lotnisku Avinor w Oslo. Przejechały one już prawie 2 miliony km. Jesteśmy niezwykle dumni, że największa flota elektrobusów w Norwegii będzie składać się prawie w całości z autobusów VDL – mówi Frank Reichel, dyrektor zarządzający VDL Bus & Coach Norway.

W stolicy Norwegii na zlecenie spółki Ruter kursuje obecnie ok. 1200 autobusów, z czego 10% to pojazdy elektryczne. Do 2028 r. już wszystkie autobusy mają być zeroemisyjne. Stolica Norwegii chce być w 2030 r. pierwszą stolicą pozbawioną emisji gazów cieplarnianych.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony