Partnerzy serwisu:

Poznań: Ulica Wawrzyniaka na nowo

Jakub Rösler 26.08.2021

Poznań: Ulica Wawrzyniaka na nowo
fot. ZDM Poznań
Zmiany zaplanowane na ul. Wawrzyniaka obejmują remont chodnika i nawierzchni jezdni, wprowadzenie nowej organizacji ruchu oraz ustawienie donic z drzewami. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo, parkowanie zostanie uporządkowane, a ulica zyska na estetyce.
Remont ul. Wawrzyniaka obejmie odcinek od ul. Szamarzewskiego do ul. Słowackiego zostanie wyremontowana. W pierwszej kolejności naprawiony zostanie chodnik po obu stronach jezdni. W miejscu istniejących płyt betonowych ułożone zostaną nowe, oddzielone od jezdni i linii zabudowy opaskami z kostki brukowej. Po zakończeniu prac brukarskich rozpocznie się remont jezdni, a następnie wdrożona zostanie nowa organizacja ruchu. Parkowanie będzie dozwolone na miejscach równoległych po obu stronach jezdni (obecnie zaparkować można tylko po zachodniej stronie ulicy). Wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ulica Wawrzyniaka pozostanie jednokierunkowa - auta będą mogły poruszać się od ul. Szamarzewskiego w stronę ul. Słowackiego.

Gdy zakończy się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu, będą mogły rozpocząć się prace w zakresie zieleni. Na całym odcinku pojawi się jedenaście drzew. Wykonanie nasadzeń w gruncie nie jest możliwe bez kompleksowej przebudowy ulicy, dlatego też na ul. Wawrzyniaka zostaną ustawione donice.

Prace na ul. Wawrzyniaka będą realizowane jesienią. Remont chodnika rozpocznie się we wrześniu i powinien zakończyć się do połowy października. Wymiana nawierzchni, zmiana organizacji ruchu i roboty w zakresie zieleni planowane są na listopad i grudzień. Jeżeli jednak pogoda pod koniec roku będzie niekorzystna dla realizacji prac, donice z zielenią będą mogły pojawić się dopiero wiosną przyszłego roku.

Koszt remontu chodnika i nawierzchni jezdni ul. Wawrzyniaka wyniesie 1 mln zł. Natomiast nasadzenia wraz z dwuletnią pielęgnacją, finansowane ze środków Rady Osiedla Jeżyce, kosztować będą 100 tys. zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony