Partnerzy serwisu:

Ukraińska firma będzie produkować koreańskie elektrobusy?

Rafał Dybiński 14.07.2020

Ukraińska firma będzie produkować koreańskie elektrobusy?
fot. WU
Państwowa Agencja Kosmiczna Ukrainy Jużmasz i południowokoreańska firma Caris podpisały memorandum w sprawie produkcji 5000 autobusów elektrycznych i 7800 stacji ładowania.
Dokument jest ważnym krokiem do podpisania umów na kwotę 23 miliardów hrywien, czyli 3 383 300 000 zł. Termin zakończenia produkcji określono do 2023 roku.

Caris realizuje już projekty rozwoju infrastruktury drogowej u wschodnich sąsiadów Polski. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuowania współpracy na Ukrainie. Memorandum formalizuje zamiary rozszerzenia współpracy z przedsiębiorstwami państwowymi tego kraju w sektorze przemysłu ciężkiego – podkreślił Yu Cho, prezes Caris.

Strony zatwierdziły program wspólnych działań mających na celu lokalizację produkcji autobusów elektrycznych i stacji ładowania oraz wymianę umów licencyjnych i technologii, a także wspólne uczestnictwo w wydarzeniach promocyjnych.

– Nasza firma przez długi czas znajdowała się w trudnej sytuacji ekonomicznej, ale udało się jej utrzymać efektywność. Współpraca z Caris pozwoli nie tylko poprawić finanse przedsiębiorstwa, ale także ożywi duży sektor inżynierii lądowej, który od wielu lat pozostaje jednym z kluczowych w działalności zakładu – stwierdził Serhij Wojt, prezes Jużmaszu. – Koncentrujemy się teraz na rozszerzeniu współpracy międzynarodowej i przyciągnięciu inwestycji w branży. Pomoże nam to w szybszym tempie zreformować ukraińskie przedsiębiorstwa państwowe – dodał Wołodymyr Usow, szef Państwowej Agencji Kosmicznej.

Południowokoreańska Caris ma przedsiębiorstwa zlokalizowane w różnych krajach świata, w tym firmy logistyczne i budowlane, produkujące innowacyjne materiały i komponenty do budowy dróg i bezpieczeństwa ruchu. Centrum badawczo-rozwojowe posiada opatentowane technologie produkcji polimerów i materiałów stosowanych w energetyce, elektronice przemysłowej i inżynierii mechanicznej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony