Partnerzy serwisu:

Ukraina zamyka metro i ogranicza transport naziemny

Witold Urbanowicz 17.03.2020

Ukraina zamyka metro i ogranicza transport naziemny
fot. WU
W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa Ukraina wprowadza istotne ograniczenia w funkcjonowaniu transportu publicznego. Jeszcze dzisiaj zamknięte zostaną systemy metra, a jutro wstrzymane zostanie kursowanie komunikacji kolejowej i lotniczej, a także autobusów międzymiastowych. W miastach pojawią się też ograniczenia co do liczby osób przewożonych w środkach komunikacji naziemnej.
Wczorajszą decyzją władz centralnych  na Ukrainie zostają wprowadzone daleko idące ograniczenia w funkcjonowaniu transportu. „Przyjaciele! Kijów podlega surowym środkom ograniczającym. Dokładamy wszelkich starań, aby chronić mieszkańców Kijowa przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zgodnie z decyzją miejskiej komisji ds. bezpieczeństwa technogeniczno-ekologicznego i sytuacji kryzysowych oraz uchwałą Rady Ministrów Kijów musi zamknąć metro. Podobnie jak Dniepro i Charków. Dlatego dziś od 23:00 metro w Kijowie wstrzymuje przewóz pasażerów” – poinformował Witalij Kliczko, mer Kijowa. Pociągi metra nie będą kursować do 3 kwietnia włącznie.

Do północy zostanie utrzymany ruch na trasie szybkiego tramwaju w Krzywym Rogu, które nazywane jest tutaj metrem. Kolej podziemna w Charkowie zostanie zamknięte wcześniej – już o godz. 20:00. Natomiast metro w Dnieprze zakończy przewóz pasażerów o godz. 15:00.

Jednocześnie utrzymane zostanie funkcjonowanie komunikacji naziemne. Również i tutaj jednak szykują się duże ograniczenia. – Miejska komunikacja może funkcjonować dalej – pod warunkiem ograniczenia przewozu do 10 pasażerów w taksówkach i marszrutkach oraz do 20 osób w autobusach, trolejbusach i tramwajach – ogłosił wczoraj Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Jednocześnie od 18 marca od godz. 12:00 wstrzymana ma być międzymiastowa komunikacja autobusowa i lotnicza, a także w całości komunikacja kolejowa. Ponadto rząd podjął decyzję m.in. o zamknięciu instytucji kultury, centrów handlowo-rozrywkowych oraz restauracji. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony