Partnerzy serwisu:

Ukraina: Trolejbus połączy cztery miasta obwodu donieckiego

Witold Urbanowicz 27.10.2020

Ukraina: Trolejbus połączy cztery miasta obwodu donieckiego
fot. MJ
Ministerstwo Finansów Ukrainy wraz z administracją regionalną obwodu donieckiego negocjują z międzynarodowymi organizacjami finansowymi projekt zorganizowania połączenia trolejbusowego między miastami aglomeracji Kramatorska, zamieszkiwanej obecnie przez około 500 000 mieszkańców. Długość planowanej trasy to 48 km.
Linia trolejbusowa miałaby połączyć Słowiańsk, Kramatorsk, Drużkiwkę i Konstantynówkę. Łączna długość trasy to 48 kilometrów. Obecnie – jak podkreśla Ministerstwo Finansów Ukrainy – nie ma dobrego połączenia komunikacyjnego między miastami aglomeracji, chociaż odległość między tymi miastami jest niewielka: 3,5 km ze Słowiańska do Kramatorska, 5,5 km z Kramatorska do Drużkowki, 8 km z Drużkiwki do Konstantynówki.

Wiceminister finansów Oleksandr Kawa omówił z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego możliwości zapewnienia funduszy kredytowych. Negocjacje zakończyły się sukcesem. Przedstawiciele EBI wyrazili zainteresowanie projektem.

– Historycznie miasta północnego Donbasu tworzą gęstą aglomeracją, liczącą ponad pół miliona mieszkańców. Codzienne są oni zmuszeni podróżować z jednego miasta do drugiego w celach zawodowych, naukowych, biznesowych. Obecnie nie ma niezawodnych i wysokiej jakości połączeń dalekobieżnych między Słowiańskiem, Kramatorskiem, Drużkiwką i Konstantynówką. Transport jest organizowany przez prywatnych przewoźników (tzw. marszrutki). Dziś pracujemy nad projektem trolejbusowym, dzięki któremu wszystkie cztery miasta zostałyby połączone przyjaznym dla środowiska, bezpiecznym, wygodnym i niedrogim środkiem transportu. Ponadto jednym z ważnych elementów programu reintegracji Donbasu jest stworzenie przez państwo wysokiej jakości usług dla obywateli zamieszkujących terytoria obwodów donieckiego i ługańskiego, sąsiadujących z tymczasowo niekontrolowanymi obszarami Ukrainy – mówi Oleksandr Kawa.

Istniejące miejskie sieci trolejbusowe w Kramatorsku i Słowiańsku również zostaną włączone do projektu. W przyszłości sieć mogłaby zostać rozszerzona o Swiatohirśk, określany „magnesem turystycznym północnego Donbasu”.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony