Partnerzy serwisu:

Ukraina od 22 maja stopniowo wznawia transport

Witold Urbanowicz 21.05.2020

Ukraina od 22 maja stopniowo wznawia transport
fot. MJ
Ukraina znosi ograniczenia związane z przemieszczaniem się. Od 21 maja zostanie wznowiony ruch zostanie transport kołowy w miastach, aglomeracjach, regionach oraz w ruchu międzynarodowym. 25 maja ruszy metro, a 1 czerwca – kolej.
Ograniczenia w funkcjonowaniu transportu, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadzono w marcu. Teraz regiony Ukrainy, w których sytuacja epidemiczna jest dobra – to znaczy w ciągu ostatnich siedmiu dni jest średnio mniej niż 12 nowych przypadków COVID-19 na 100 tysięcy populacji, średnia liczba testów PCR i ELISA jest większa niż 12, a liczba zajętych łóżek w szpitalach, w których przebywają pacjenci z koronawirusem, jest mniejsza niż 50% – mogą zmniejszać ograniczenia związane z koronawirusem i stopniowo przywrócić transport. Decyzję tę podjął 20 maja rząd.

– Od tego piątku (22 maja) dozwolony regularny i nieregularny transport drogowy pasażerów w ruchu miejskim, podmiejskim, wewnątrz obwodów i międzynarodowym, a od 25 maja dozwolony jest transport pasażerów w metrze (w Kijowie, Charkowie i Dnieprze). Ale przy obowiązkowym przestrzeganiu wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa: noszeniu masek, kontroli temperatury, stałej dezynfekcji itp. – mówi Władysław Kryklij, minister infrastruktury. Przy czym, w pojazdach komunikacji naziemnej możliwy jest przewóz osób odpowiadającej liczbie miejsc siedzących.

Zgodnie z decyzją rządu od 1 czerwca zostanie wznowiony ruch pasażerski na kolei w relacjach miejskich, regionalnych, dalekobieżnych. Ponadto wznowiony zostanie międzyregionalny transport drogowy. Natomiast 15 czerwca wznowione mają zostać połączenia lotnicze. Jednocześnie okres kwarantanny przedłużono do 22 czerwca.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport