Partnerzy serwisu:

Ukraina: 400 mln euro na nowe tramwaje, trolejbusy, autobusy i pociągi metra

Witold Urbanowicz 03.07.2020

Ukraina: 400 mln euro na nowe tramwaje, trolejbusy, autobusy i pociągi metra
fot. WU
Na Ukrainie, przy wsparciu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, realizowany jest projekt „Miejski transport publiczny Ukrainy”, Podpisano już umowy na dostawy nowych trolejbusów do Łucka, Charkowa i miasta Sumy.
– Nasze miasta muszą mieć zapewniony wygodny, bezpieczny i przyjazny dla środowiska transport. Komunikacja miejska powinna służyć mieszkańcom, tak jak to ma miejsce w większości krajów w Europie i na świecie. Dlatego też wspólnie z naszymi europejskimi partnerami z Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz władzą lokalną realizujemy projekt „Miejskiego transportu publicznego na Ukrainie” – mówi Władysław Kryklij, minister infrastruktury.

Podpisano już umowy na dostawy niskopodłogowych trolejbusów do trzech miast. Do Łucka trafi 29 pojazdów, Charkowa – 49, a do miasta Sumy – 19.

Uzgodniono też szereg projektów w innych miastach. Do Kijowa trafi 17 tramwajów, 112 autobusów i wagony funikularu. We Lwowie przewidziano zakup 100 autobusów i 10 tramwajów, a także budowę zajezdni autobusowej, przebudowę sieci trolejbusowej, remont linii kablowych i wagonów tramwajowych wraz z wprowadzeniem członu niskopodłogowego. Charków kupi 35 wagonów metra, Czernihów 40 trolejbusów, Iwano-Frankowsk – duobusy, Zaporoże – 20 autobusów elektrycznych i 26 klasycznych, Tarnopol – 15 autobusów, Odessa – 14 tramwajów (trwa przetarg). Przewidziano również realizację projektu związanego z poprawą infrastruktury w Nikołajewie.

– W sumie na realizację projektu przeznaczono około 400 milionów euro, z czego 200 milionów to fundusze pożyczkowe EBI. Ponadto zainicjowaliśmy drugi projekt „Miejski transport publiczny Ukrainy II” i czekamy na jego zatwierdzenie – dodaje minister.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony