Partnerzy serwisu:

Uber w Polsce wprowadza kodeks i internetowe kursy

jd/inf. pras. 24.04.2019

Uber w Polsce wprowadza kodeks i internetowe kursy
fot. Nickispeaki, lic. CC A-SA 4.0 International
W dniu, w którym do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, polski Uber poinformował o zmianach, dzięki którym jego działalność ma nie budzić wątpliwości jeśli chodzi o przejrzystość i legalność. M.in. wprowadza kodeks dla partnerów, a dla tych z zagranicy chce organizować kursy. Przez internet.
Pierwszą zmianą ma być przyjęcie Kodeksu Postępowania Partnerów. Ten dokument ma regulować współpracę między firmą a jej partnerami flotowymi w jasny i przejrzysty sposób. W skrócie, ma skłonić kierowców i rowerzystów z Uber Eats… do przestrzegania prawa.

„Kodeks Postępowania Partnerów obliguje wszystkich partnerów Ubera, zarówno tych korzystających z aplikacji Uber, jak i Uber Eats, do przestrzegania przepisów polskiego prawa, a także wszystkich innych wyróżników marki. W przypadku nierespektowania przez danego partnera ustalonych zasad, może on zostać usunięty z platformy”.

W kodeksie znajdą się też zapisy o zakazie dyskryminacji, prawach kierowców i dostawców, wynagrodzeniu, bezpieczeństwie i ochronie zdrowia, a także procedura dotycząca skarg.

– Rozumiemy, że naszym pierwszym zadaniem jest odzyskanie zaufania regulatorów, kierowców, konsumentów i opinii publicznej – przekonuje Ilona Grzywińska-Lartigue, dyrektor komunikacji w Europie Środkowo-Wschodniej w Uberze. Zaznacza, że od zeszłego roku Uber zaczął wymagać od kierowców licencji taksówkowych lub licencji na przewóz osób, a także dodatkowe funkcje w aplikacji poprawiające bezpieczeństwo użytkowników.

Uber zbadał również poziom satysfakcji kierowców i kurierów korzystających z aplikacji. Skłoniło to firmę do wprowadzenia systemu szkoleń edukacyjnych. Bezpłatne kursy z języka polskiego, różnych form zatrudnienia oraz odprowadzania podatków w Polsce, a także m.in. z udzielania pierwszej pomocy wystartują w maju. Kursy będą oferowane w pierwszej kolejności kierowcom i kurierom, którzy, według firmy, potrzebują ich najbardziej, czyli tym, którzy współpracują z Uberem lub Uber Eats najkrócej, mają problemy z komunikacją czy niższe oceny w aplikacji. Szkolenia będą prowadzone na platformach, takich jak Taxcare, e-polish.eu i Busuu.com.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony