Partnerzy serwisu:

U maszynistów w WKD nie kupimy już biletów

Michał Szymajda 08.12.2020

U maszynistów w WKD nie kupimy już biletów
Pociąg WKDfot. MS
Po okresie pandemii u maszynistów Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie będzie już można kupić biletów. Z takiej możliwości coraz częściej wycofują się także przedsiębiorstwa tramwajowe. Wszystko przez wszechobecne automaty biletowe i aplikację w telefonach. Osoby kierujące pojazdami boją się też wirusa.
Przez ostatnie miesiące możliwość zakupu biletów u maszynistów WKD została jedynie „wstrzymana”. To ze względu na epidemię koronawirusa i chęć ograniczenia kontaktów prowadzących z pasażerami. WKD poinformowała właśnie, że powrotu do sprzedaży biletów i maszynisty już nie będzie.

– Od dnia 01.01.2021 r. na stałe zniesiona zostaje sprzedaż biletów przez maszynistów w pociągach WKD – czytamy w komunikacie. WKD dodaje, że bilety jednorazowe WKD można nabyć „na zapas” w kasach biletowych, automatach biletowych oraz uprawnionych punktach sprzedaży i skorzystać z nich w momencie przejazdu. Warto podkreślić, że to ostatni system kolei w Polsce, gdzie bilet można było kupić u prowadzącego pojazd.

Liczba biletów kupowanych w pociągach przewoźnika od lat malała. Pasażerowie mogą korzystać z automatów biletowych na niemal wszystkich przystankach, mają też do dyspozycji kasy i aplikacje mobilne. Do tej pory zakup biletu u motorniczego wiązał się z uiszczeniem niewielkiej opłaty dodatkowej. Np. za kupno biletu na pierwszą strefę trzeba było doliczyć 1,40 zł, a za przejazd w strefę trzecią – złotówkę. Gdy kupujemy bilet przez aplikację lub automat - nie dopłacamy nic. Warto przypomnieć, że WKD w ostatnich miesiącach wzbogaciło się o zupełnie nowe automaty biletowe.

W 2018 roku możliwość kupna biletów u motorniczego zniknęła też w warszawskich tramwajach. Jednocześnie w niemal wszystkich z nich pojawiły się automaty biletowe.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony