Partnerzy serwisu:

Tyskie trolejbusy trafią do Gdyni oraz Segedynu

Jakub Rösler 27.04.2022

Tyskie trolejbusy trafią do Gdyni oraz Segedynu
fot. fb Tyskie Linie Trolejbusowe
Tyskie Linie Trolejbusowe odebrały już wszystkie nowe trolejbusy, potocznie nazywane Gepardami. Wprowadzenie do skutku nowych pojazdów powoduje, że przewoźnik postanowił wycofać z użytku najstarsze trolejbusy. Trzy z nich trafią do Gdyni, a dwa do Segedynu.
Ostatnio informowaliśmy o dostawach supertrolejbusów, tzw. Gepardów, które dotarły już do Tychów i wkrótce rozpoczną służbę z pasażerami. Zakup nowych pojazdów sprawił, że z użytku mogły zostać wyłączone starsze trolejbusy wyprodukowane przez Solarisa. Taki los spotkał pięć pojazdów z rodziny Trollino. Wśród nich dwa pojazdy to model 12AC, a trzy pozostałe to 12DC. Jak się okazało, Solarisy nie trafią na złom, a zostaną sprzedane do Gdyni oraz Segedynu.

– W związku z realizacją projektu „Zakup elektrycznych pojazdów komunikacji miejskiej wraz z budową i modernizacją systemu zasilania” wyłączyliśmy z ruchu następujące pojazdy: Solaris Trollino 12AC nr 005, rok prod. 2004, Solaris Trollino 12AC nr 006, rok prod. 2005, Solaris Trollino 12DC R nr 003, rok prod. 2006, Solaris Trollino 12DC R nr 007, rok prod. 2006 oraz Solaris Trollino 12DC R nr 011, rok prod. 2008 – przekazał nam Tomasz Sieniek, zastępca kierownika ds. sieci trakcyjnej i teletechniki w Tyskich Liniach Trolejbusowych.

Sieniek dodaje, że udało się już dopiąć formalność, a aktualnie trwa procedowanie sprawy tak, aby trolejbusy mogły trafić do nowych właścicieli.

– Bardzo nas cieszy, że trolejbusy te będą mogły w dalszym ciągu komuś służyć – mówi Tomasz Sieniek.

Do Gdyni trafią trolejbusy o numerach 003, 007 oraz 011, natomiast do Szegedu pojadą te oznaczone numerami 005 i 006.


PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Plany transportowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony