Partnerzy serwisu:

Tylko Solaris chce dostarczyć autobusy dla Świnoujścia

Jakub Rösler 04.05.2022

Tylko Solaris chce dostarczyć autobusy dla Świnoujścia
fot. Komunikacja Autobusowa Świnoujście
Świnoujście otworzyło oferty w postępowaniu na zakup pięciu nowych autobusów napędzanych silnikiem Diesla. O zamówienie stara się tylko Solaris, lecz jego oferta przekracza zakładany budżet. Zakup jest dofinansowany z Polskiego Ładu.
Gmina Miasto Świnoujście prowadzi postępowanie dotyczące zakupu pięciu nowych autobusów napędzanych silnikiem Diesla. Przetarg podzielono na dwie części, w zależności od długości zamawianych pojazdów. Samorząd chce nabyć dwa pojazdy o długości od 10,2 do 10,5 metra, a także trzy, których długość mieści się w przedziale 11,5-12,2 metra. Na całe zadanie gmina otrzymała dofinansowanie z pierwszej edycji programu inwestycji strategicznych, tzw. Polskiego Ładu.

Znamy już oferty, jakie wpłynęły w omawianym postępowaniu. Pięć pojazdów chce dostarczyć tylko Solaris, który złożył oferty w obu częściach przetargu. Dostawę krótszych autobusów firma wyceniła na niewiele ponad 2,718 miliona złotych, natomiast dostawę trzech dłuższych pojazdów na 4,225 miliona złotych. Oferty w obu częściach przekraczają zakładany budżet.

Za dostawę krótszych pojazdów gmina chciałaby zapłacić 2,3 miliona złotych brutto, natomiast za dłuższe pojazdy, 3,8 miliona złotych brutto. Różnice nie są wielkie, lecz na ten moment nie znamy jeszcze ostatecznej decyzji zamawiającego w sprawie tego, czy przetarg zostanie rozstrzygnięty czy też nie.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony