Partnerzy serwisu:

Tureckie autobusy już w Skierniewicach

Witold Urbanowicz 30.08.2018

arrow
arrow
Tureckie autobusy już w Skierniewicach
fot. InfoSkierniewice.pl
Tureckie autobusy już w Skierniewicach
Tureckie autobusy już w Skierniewicach
Tureckie autobusy już w Skierniewicach
Tureckie autobusy już w Skierniewicach
Tureckie autobusy już w Skierniewicach
Tureckie autobusy już w Skierniewicach
Pierwsze nowe autobusy tureckiej marki Temsa dotarły już do Skierniewic. Autobusy w barwach miasta odbyły już jazdy testowe, a pasażerów zaczną wozić pasażerów już za kilka dni.
Skierniewice kupiły w sumie dziesięć nowych 12-metrowych autobusów tureckiej marki Temsa. Dostarcza je firma Peterbus z Warszawy. Każdy z nich mieści 96 podróżnych, w tym 28 na miejscach siedzących. Pojazdy wyposażone są w elektroniczną i głosową informację pasażerską, klimatyzację, porty USB dla ładowania urządzeń mobilnych, a także alkomaty dla kierowców. Więcej o specyfikacji pisaliśmy tutaj.

Jedyną w przetargu ofertę firmy Peterbus na kwotę 10,331 mln zł brutto Skierniewice zaakceptowały na początku czerwca. Zamówienie jest możliwe dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania unijnego. Zgodnie z zapisami przetargu cztery pierwsze pojazdy miały przyjechać do połowy października 2018 r., a pozostałe do końca marca 2019 r. Dostawy jednak przyspieszyły.

Jak informuje portal InfoSkierniewice.pl, pierwsze sześć pojazdów – w żółto-niebieskich barwach Skierniewic – dotarło już do zajezdni MZK Skierniewice. Odbyły się tez pierwsze jazdy próbne. – Zaskoczyło mnie, że jest tak ciche. O wiele cichsze niż Solarisy, a to oznacza większy komfort i dla kierowców i pasażerów. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to mimo, że to tureckie autobusy, nie mamy obaw. Części i podzespoły są bardzo zbliżone do tych w Solarisach. Sześciobiegowa skrzynia biegów jest nowsza i ulepszona, a silnik większy, co przy autobusach jest przecież bardzo ważne – zachwalał na łamach portalu InfoSkierniewice Daniel Krystianik, dyspozytor MZK.

Autobusy są też wyższe, co zdaniem władz miasta poprawia cyrkulację powietrza. Muszą o tym pamiętać kierowcy, przyzwyczajeni do niższych Solarisów. W niektórych miejscach trzeba będzie też przyciąć gałęzie. Autobusy zaczną wozić pasażerów od 3 września.

Jak pisaliśmy, przewoźnik jest spokojny o jakość zamówienia. „W Polsce Temsy wożą pasażerów od ponad 2 lat np. w Kielcach, a ocena ich użytkowości ze strony pasażerów i serwisu jest wielce pozytywna” – podkreśla spółka, która wskazuje na bogate doświadczenie producenta.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony