Partnerzy serwisu:

Trzy oferty na modernizację dworca Łowicz Główny

Witold Urbanowicz 21.07.2021

Trzy oferty na modernizację dworca Łowicz Główny
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca Łowicz Główny. O zamówienie ubiega się trzech wykonawców. Aby rozstrzygnąć postępowanie, kolej będzie musiała nieco dopłacić.
Dzięki planowanej inwestycji PKP SA dworzec w Łowiczu zmieni swoje oblicze. Nieistniejące już elementy budynku zostaną uzupełnione, a oryginalnie zachowane fragmenty będą dodatkowo wyeksponowane. Północno-zachodnia część elewacji dworca zostanie przemodelowana z uwagi na zaplanowane w tej części nowe, dodatkowe wejście do budynku. Ułatwi ono podróżnym dotarcie do tunelu prowadzącego na perony, który realizuje obecnie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W ramach inwestycji dworcowej nad tym przejściem powstanie zadaszenie, które dodatkowo zwiększy komfort pasażerów. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (21 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Przedsiębiorstwo Budowlane Częstobud z Częstochowy wyceniło prace na 10,971 mln zł brutto. Grupa Ekoenergia ze Skierniewic na 11,901 mln zł, a A-Projekt z Warszawy – na 14,547 mln zł brutto. To więcej, niż zakładał budżet, określony na kwotę 9,965 mln zł brutto.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane w tym roku, a zakończenie na 2023 r. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków budżetu państwa. Autorem projektu dla dworca w Łowiczu jest pracownia Domagało Wnuk Architekci.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony