Partnerzy serwisu:

Trzy midi autobusy Autosana już w Krakowie

Redakcja 26.10.2020

Trzy midi autobusy Autosana już w Krakowie
fot. MPK Kraków
W poniedziałek, 26 października do zajezdni Bieńczyce przyjechały trzy autobusy Autosan o długości 8,5 m. Tym samym zrealizowany został kontrakt podpisany w maju tego roku.
Koszt zakupu trzech autobusów typu midi to 2,874 mln zł netto. Autobusy Autosana są wyposażone w silniki spełniające najwyższą europejską normę Euro 6. W środku łącznie są dostępne 63 miejsca dla pasażerów, w tym 15 miejsc siedzących. Każdy z autobusów jest niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację oraz porty USB umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Wewnątrz autobusów są także zamontowane poduszki naścienne umożliwiające oparcie osób stojących. Podłoga w autobusach jest pokryta gładką wykładziną z materiału antypoślizgowego. W komorze silnika jest zamontowany automatyczny system gaśniczy.

Zakup małych autobusów wynika z potrzeby świadczenia usługi przewozowej na trasach, gdzie nie są w stanie kursować autobusy o standardowych wymiarach. Po dostawie 3 nowych pojazdów MPK SA posiada już 36 autobusów Autosana typu midi. Są one wykorzystywane m.in. na tych liniach, których trasa prowadzi przez bardzo wąskie ulice, takie jak ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej czy drogi w rejonie szpitala Okulistycznego w Nowej Hucie. Zakup nowych pojazdów tego typu zwiększy liczbę małych autobusów w taborze MPK SA i sprawi, że przewoźnik nie będzie już musiał wypożyczać tego typu pojazdów, aby móc realizować usługę przewozowa na wąskich drogach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony