Partnerzy serwisu:

Trzecia gmina w Polsce ze szkolnymi elektrobusami Yutonga

Redakcja 30.04.2022

Trzecia gmina w Polsce ze szkolnymi elektrobusami Yutonga
fot. Busnex
Model ICE12, bo taki autobus nabyła gmina Ojrzeń, jest już na miejscu. Dostarczyła go firma Busnex, oficjalny przedstawiciel marki Yutong w Polsce. Autobus został zakupiony dzięki dofinansowaniu z prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu Kangur. Ojrzeń to trzecia gmina w Polsce, która zrealizuje komunikację szkolną wykorzystując elektryczny autobus Yutong. Do szkół jeżdżą nim już dzieci w Śniadowie i Bobowej.
– Wybraliśmy autobus, który ma spełnić nasze oczekiwania dotyczące przewozu dzieci. Duży, nowoczesny, a jednocześnie z zasięgiem umożliwiającym zorganizowanie wyjazdu wycieczkowego, a nie tylko przewozu dzieci na krótkiej lokalnej trasie – mówił Zdzisław Mierzejewski, wójt gminy Ojrzeń.

Dostawa dla mazowieckiej gminy Ojrzeń została zrealizowana niedługo po odbiorze autobusu przez Śniadowo. Obydwa samorządy postawiły na model ICE12, od początku zaprojektowany i zbudowany z myślą o transporcie dzieci do szkół. Liczący blisko 12,5 metra autobus osiąga ponad 300 kilometrów na jednym ładowaniu. Jest także wyposażony w fotele z pasami bezpieczeństwa i automatyczną windę, zapewniającą dostęp do pojazdu osobom niepełnosprawnym.

– Tempo rozwoju zielonego transportu w Polsce jest naprawdę imponujące, co potwierdzają także kolejne dostawy autobusów Yutong. Śniadowo, a następnie Ojrzeń to ważne punkty na naszej mapie elektromobilności. W tym roku rozrośnie się ona o kolejne miasta, które wybrały markę Yutong do obsługi komunikacji publicznej – podsumował Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus.

Na liście tegorocznych dostaw, które zrealizuje Busnex Poland, znalazła się między innymi Łomża. Miasto zakupiło dwa 12-metrowe autobusy Yutong E12. Ten model dysponuje baterią o pojemności powyżej 350 kWh, wykonaną w technologii LFP, dzięki czemu osiąga nawet 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Może zabrać ok. 70 pasażerów, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w klimatyzację, elektryczne ogrzewanie oraz ładowarki USB. „Elektryki” stanowią kolejny krok Łomży w kierunku zeroemisyjnego transportu, po inwestycji w OZE i magazyny energii, które posłużą do zasilania elektrycznego taboru.

W tym roku Busnex Poland dostarczy e-busy również do Iławy. Dwa autobusy Yutong będą pierwszymi „elektrykami”, które obsłużą tamtejszą komunikację miejską. Wybrany przez samorząd model E8 jest wyposażony w akumulatory o pojemności ponad 250 kWh, a na jednym ładowaniu może pokonać nawet 350 kilometrów. Z powodzeniem wykorzystuje go już Lidzbark Warmiński, gdzie obsługuje komunikację publiczną, a także gmina Bobowa, której służy jako autobus szkolny.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. Łączna powierzchnia zakładów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych to 1,12 mln m2. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35% udziału w rynku chińskim i 15% w rynku globalnym.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony