Partnerzy serwisu:

Trzaskowski: Zniesione opłaty za parkowanie dla personelu medycznego

Witold Urbanowicz 27.03.2020

Trzaskowski: Zniesione opłaty za parkowanie dla personelu medycznego
fot. ZDM Warszawa
Władze Warszawy podtrzymują decyzję o utrzymaniu strefy płatnego parkowania. Jednocześnie decyzją Rafała Trzaskowskiego, prezydenta stolicy, z opłat zwolnieni zostaną za to lekarze, pielęgniarki, personel warszawskich szpitali i ratownicy medyczni.
Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, zapowiedział dzisiaj ułatwienia w strefie płatnego parkowania. – Dzisiaj podjąłem decyzję o zwolnieniu z opłat wszystkich lekarzy, pielęgniarki, personel warszawskich szpitali i ratowników medycznych, czyli osoby na pierwszej linii frontu – wskazał Trzaskowski.

Urząd Miasta wyjaśnia, że listę osób i pojazdów upoważnionych do zerowej stawki przygotowują kierownicy szpitali i placówek pogotowia. Taka lista po przekazaniu jej do ZDM-u zostanie uwzględniona przy prowadzonych kontrolach.

Temat płatnego parkowania poruszany jest od początku, służąc jako powód do ataku na władze Warszawy. – Polityka, którą prowadzimy, jest racjonalna. Dzięki utrzymaniu opłat mamy możliwość znalezienia miejsca przez tych, którzy tego potrzebują – przekonuje Rafał Trzaskowski.

Jak podkreśla, nie chodzi o finanse miasta, tylko zapewnienie właściwej rotacji miejsc parkingowych. Dziś, zwłaszcza w dobie licznych ograniczeń, 80% miejsc jest zajęta – w dużej mierze przez mieszkańców. Ratusz podkreśla, że łączna liczba abonamentów jest zbliżona do liczby miejsc w strefie, w związku z tym pula miejsc dostępnych dla pozostałych użytkowników jest znacznie mniejsza.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport