Partnerzy serwisu:

Trwają testy pierwszego elektrobusu wyprodukowanego w Rumunii

Jakub Rösler 17.08.2021

arrow
arrow
Trwają testy pierwszego elektrobusu wyprodukowanego w Rumunii
fot. fb. ATP Trucks & Buses
Trwają testy pierwszego elektrobusu wyprodukowanego w Rumunii
Trwają testy pierwszego elektrobusu wyprodukowanego w Rumunii
Na początku maja tego roku został zaprezentowany pierwszy rumuński autobus elektryczny. Został wyprodukowany przez firmę ATP Trucks i nosi nazwę UpCity. Pojazd mierzy 12 metrów i może zabrać na pokład 83 osoby. Rozpędza się do 80 km/h i jest niskopodłogowy.
Autobus może zabrać na pokład w podstawowej wersji 83 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Jednocześnie liczba zabieranych pasażerów można zwiększyć poprzez dołożenie foteli, w zależności od potrzeb klientów, ponieważ autobus uzyskał homologację na aż 95 przewożonych osób. W podstawowej wersji autobus ma mieć zasięg 200 kilometrów, ale można zwiększyć go do 360 kilometrów. Akumulatory do nowego pojazdu dostarcza chińska firma CATL, a silnik dostarcza firma Dana. Autobus jest ponadto wyposażony w wifi i gniazda usb do ładowania telefonów, a także klimatyzację. Posiada także 3 pary drzwi.

– Zdecydowaliśmy i wybraliśmy dostawców komponentów naszego produktu, a jego specyfikacja została zaprojektowana przez nasz zespół tak, aby była zgodna z przepisami i uzyskała europejską aprobatę. Zamierzamy oficjalnie otworzyć sesje prezentacyjne dla podmiotów rzeczywiście zainteresowanych naszym produktem i tym samym przejść do wyższego etapu projektu, aby być częścią procesu modernizacji miejskiego transportu publicznego – dodawał Mircea CIRŢ, założyciel grupy, podczas prezentacji pojazdu.

Pierwszym miastem, jakie zdecydowało się na testy nowego autobusu, była rumuńska Oradea, a wkrótce dołączyły do niej miasta Făgăraş, Braiła,Târgu Mureș i Turda. W ostatnim z wymienionych ośrodków testy pojazdu wciąż trwają. W każdej miejscowości przejazdy nowym autobusem odbywały się za darmo.

– To w pełni elektryczny autobus, pierwsza dostarczona przez nas jednostka, którą przewozimy po terenie całego kraju w miastach, w których tamtejsze władze chcą przetestować i zebrać opinie na temat jego funkcjonalności. Szacujemy, że jesteśmy w stanie wyprodukować do 100 sztuk rocznie – stwierdził Varga Lucian, dyrektor generalny ATP Automotive
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony