Partnerzy serwisu:

Trwają dostawy tramwajów „Lwiątek” do Uljanowska

Witold Urbanowicz 02.11.2020

Trwają dostawy tramwajów „Lwiątek” do Uljanowska
fot. PK TS
Firma PK Transportnyje Sistiemy dostarczyła do Uljanowska kolejną partię nowych tramwajów. Do końca roku miasto otrzyma łącznie 29 nowych, jednoczłonowych „Lwiątek”.
W sierpniu Państwowa Firma Transportowo-Leasingowa podpisała umowę z przedsiębiorstwem komunikacyjnym Uljanowskelektrotrans na dostawy 29 nowych tramwajów. Tramwaje produkuje firma PK Transportnyje Sistiemy, która zaproponowała model 71-911EM Lwionok („lwiątko”).

Jednoczłonowe Lwiątka są w pełni niskopodłogowe. To zasługa, jak podkreśla producent, unikalnej konstrukcji wózka skrętnego. Pojazd jest wyposażony w 34 miejsca siedzące oraz system autonomicznej jazdy, pozwalając na przejechanie co najmniej 1,5 km bez zasilania z sieci trakcyjnej.

W najbliższym czasie na ulicach Ulajnowska będzie 15 tramwajów, a dostawy potrwają do 29 grudnia tego roku. Piętnaście „Lwiątek” można już ujrzeć na ulicach w Ułan-Ude, a osiem – w Permie. We wrześniu PK TS wygrał przetarg na dostawy 114 tramwajów dla Moskwy – z tego 40 pojazdów to będą właśnie „Lwiątka”.

Firma PK TS, zajmująca się produkcją pojazdów elektrycznych, powstała w 2013 r. W swojej ofercie ma osiem modeli tramwajów o długości od 17 do 35 m, jeden model trolejbusu i jeden elektrobusu. Obecnie na terenie Rosji eksploatowanych jest ponad 500 wagonów firmy PK TS. Odpowiada ona za 95% powstałych w Rosji niskopodłogowych tramwajów.


fot. PK TS
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony