Partnerzy serwisu:

Trwa produkcja Mercedesów dla Wrocławia

Janusz Krzeszowski / www.wroclaw.pl 24.07.2019

Trwa produkcja Mercedesów dla Wrocławia
fot. MPK Wrocław
50 nowych autobusów Mercedes-Benz Citaro 2 już za kilka miesięcy wyjedzie na wrocławskie ulice. We wtorek, 23 lipca proces ich produkcji w fabryce w niemieckim Mannheim oglądali przedstawiciele Wrocławia.
MPK Wrocław podpisało umowę z EvoBus Polska na dostawę 50 Mercedesów Citaro 2 w marcu. W tej chwili trwa ich produkcja. Pierwsze na regularne linie wyjadą za kilka miesięcy. Są niskopodłogowe, klimatyzowane i spełniają normy emisji spalin EURO 6.

– Mieliśmy okazję zobaczyć produkcję autobusów dla Wrocławia z numerem 2 i 3. Jesteśmy pod dużym wrażeniem dbałości o detale. Długo rozmawialiśmy także o autobusach z napędem elektrycznym i gazowym. Na koniec jechaliśmy wciąż jeszcze testowanym nowym autobusem elektrycznym Mercedesa – relacjonuje Krzysztof Balwejder, prezes MPK Wrocław.

Zakup nowych autobusów Mercedes to kolejny krok w procesie unowocześniania wrocławskiej komunikacji miejskiej. Wartość tego kontraktu wynosi 97 mln zł. MPK pozyskało dofinansowanie unijne na zakup autobusów w wysokości 54 mln zł..
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony