Partnerzy serwisu:

Trolejbusy Solaris-Skoda jadą do Saint-Etienne

Witold Urbanowicz 27.11.2020

Trolejbusy Solaris-Skoda jadą do Saint-Etienne
fot. Skoda
Do francuskiego miasta Saint-Etienne trafiają kolejne trolejbusy Solaris Trollino 12. Lokalny przewoźnik postanowił powiększyć zamówienie o dodatkowy, 23. pojazd.
W sumie zamówienie obejmuje 23 pojazdy. Solaris jest odpowiedzialny za produkcję nadwozi, natomiast zadaniem Škody Electric jest dostarczenie kompletnego wyposażenia elektrycznego, montaż końcowy i testy pojazdów na terenie zakładu w Pilźnie.

W ubiegłym roku dostarczono 10 pojazdów, a w tym – siedem. – Pojazdy z drugiej dostawy powinny wyjechać na ulice miasta na początku przyszłego roku – mówi Oldřich Husa, kierownik projektu w firmie Škoda Electric. W przyszłym roku natomiast zostanie dostarczone sześć pojazdów.
– Przewoźnik jest bardzo zadowolony z pojazdów wyposażonych w nasz osprzęt elektryczny, szczególnie ceniąc sobie wysoką niezawodność w działaniu oraz jakość parametrów eksploatacyjnych, takich jak osiągi i zużycie energii. Dzięki temu, oprócz pierwotnego zamówienia, zamówił teraz dodatkowy pojazd. W sumie do Francji trafią 23 nowe trolejbusy – wyjaśnia kierownik sprzedaży Škoda Electric, Pavel Kuch.

12-metrowe trolejbusy są wyposażone w system akumulatorów, ładowany dynamiczne w czasie jazdy pod siecią. Dzięki temu mogą przejechać 10 km bez zasilania, a w trybie ekonomicznym – nawet do 20 km.

Saint-Etienne jest jednym z czterech, jeśli liczyć Nancy, miast we Francji z komunikacją trolejbusową. Przewozy uruchomiono tutaj w 1942 r. Do niedawna flota składała się wyłącznie z pojazdów Irisbus Cristalis, które były jednak niewystarczające do obsługi jedynej zachowanej linii M3. Miasto postanowiło jednak zwiększyć udział transportu niskoemisyjnego. Pierwsze trolejbusy Solarisa wyjechały w lutym 2020 r. na odnowioną linię M7, gdzie wykorzystano od lat nieużywaną infrastrukturę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony