Partnerzy serwisu:

Trójmiasto. Mevo zanotowało 1,5 mln wypożyczeń

jd/inf. pras. 14.08.2019

Trójmiasto. Mevo zanotowało 1,5 mln wypożyczeń
fot. Nextbike
System rowerów IV generacji Mevo, funkcjonuje na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot od 26 marca 2019 r. Do 13 sierpnia rowery wypożyczano 1,5 mln razy. Od 14 sierpnia, na razie testowo, dostępne są bezpłatne rezerwacje – 3 razy dziennie na 5 minut.
– Półtora miliona wypożyczeń w tak krótkim czasie to zdecydowany rekord w skali Polski. Cieszymy się, że mieszkańcy OMGGS tak chętnie korzystają z Mevo. Rower okazał się znakomitym i skutecznym uzupełnieniem transportu publicznego – powiedział Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Do dyspozycji użytkowników jest 1224 rowerów dostępnych w całym systemie. Jednoślady najchętniej wypożyczane są ze stacji molo Sopot. Z pojazdów stacjonujących w tym miejscu skorzystało już ponad 17 tysięcy osób.

Z metropolitarnych jednośladów najchętniej korzystają osoby w wieku 19-40 lat. Na „mewach” jeżdżą też seniorzy – najchętniej między 16.00 a 17.00. Łącznie rowerzyści miejscy Mevo przejechali ponad 5 milinów kilometrów, a najaktywniej korzystają w środy i piątki. Od momentu uruchomienia Mevo w systemie zarejestrowało się ponad 142 tys. użytkowników.

Jedną z funkcjonalności, wymagających ulepszenia okazał się sposób rezerwacji. 14 sierpnia, testowo, powraca funkcja rezerwacji, która pozwoli na skorzystanie z tego udogodnienia trzy razy dziennie. Jednoślady będą czekać na użytkownika przez 5 minut. Zgodnie z rodzajem taryfy maksymalna liczba zarezerwowanych rowerów to odpowiednio 1, 2 lub 5 przy każdej z rezerwacji.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony