Partnerzy serwisu:

Triggo w aplikacji Vooom

jd/inf. pras. 17.09.2019

Triggo w aplikacji Vooom
fot. Vooom
Od 2020 r. użytkownicy pakietów mobilności w ramach aplikacji Vooom będą mogli skorzystać z pojazdów Triggo. Futurystyczny mikrosamochód jest jednym z ciekawszych polskich wynalazków ostatnich lat.
Na pewno gdzieś już widzieliście ten czterokołowy, dwuosobowy pojazd. Triggo łączy w sobie cechy motocykla i samochodu. Dzięki zmiennemu rozstawieniu kół może zaparkować na przestrzeni zbyt ciasnej dla zwykłego auta oraz znacznie sprawniej przemieszczać się po zatłoczonych ulicach. W trybie „motocyklowym” rozwija prędkości do 25 kilometrów na godzinę, zaś przy jeździe z w pełni rozstawionymi kołami pozwala pokonywać dystans z prędkością 90 kilometrów na godzinę. Właśnie przechodzi procedurę testową homologacyjną.

Od 2020 r. z polskiego pojazdu miejskiego Triggo będą mogli skorzystać użytkownicy Pakietów Mobilności w ramach aplikacji Vooom. Firmy, które współpracują z aplikacją i zauferują swoim pracownikom pakiety transportowe (na wzór pakietów medycznych, czy kart benefitowych na siłownię) będą miały możliwość przetestowania pojazdu.

– Zwinny pojazd polskiej konstrukcji pozwoli uniknąć korków, a przy tym bezpiecznie i na czas dojechać do miejsca przeznaczenia. Chcemy, żeby jak najwięcej osób w Polsce przesiadło się do samochodów zeroemisyjnych – zachwala Włodzimierz Łoziński, CEO w Vooom.

- Misją Triggo jest pokonanie dwóch ważnych problemów współczesnych metropolii: korków i deficytu przestrzeni parkingowej. Współpraca z Vooom, wiodącą platformą łączącą wszystkie usługi współdzielone na jednej mapie, przyspieszy komercjalizację naszego wynalazku i stworzenie innowacyjnego na skalę światową carsharingu – przekonuje Rafał Budweil Prezes Triggo.

Zgodnie ze statystykami GUS obecnie w Polsce na 1000 mieszkańców przypada ok. 700 samochodów. Większość z nich przez 96% czasu nie jest używana, tylko stoi i zajmuje cenną miejską przestrzeń. Szacuje się, że jeden samochód z carsharingu wypiera nawet do kilkunastu prywatnych aut. Pojazdy przyszłości takie jak dostępny przez Vooom Triggo pozwolą jeszcze lepiej zarządzać infrastrukturą miejską, a zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń oddać innym użytkownikom miasta.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony