Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie z umową na 583 biletomaty

Jakub Dybalski 14.11.2018

Tramwaje Warszawskie z umową na 583 biletomaty
fot. TW
Tramwaje Warszawskie podpisały w środę umowę z Mennicą Polską na dostawę 583 nowych biletomatów. Wreszcie w stołecznych tramwajach będzie można zapłacić za bilet kartą. Ostateczne zamówienie może być większe, bo w opcji jest jeszcze 178 biletomatów dla nowo kupowanych tramwajów.
Mennica, we współpracy z Mastercadem, zainstaluje biletomaty w ciągu 10 miesięcy, choć pierwsze 70 urządzeń powinno zacząć działać już w ciągu 4 miesięcy, czyli na początku wiosny przyszłego roku. Zamówienie będzie kosztowało Tramwaje Warszawskie 25,64 mln zł brutto w jego podstawowej wersji. Za te pieniądze Mennica Polska dostarczy, zamontuje i będzie obsługiwała biletomaty w ramach 60–miesięcznego leasingu operacyjnego. W ramach opcji leasing może zostać przedłużony o trzy lata, a także zamówienie może zostać rozszerzone o trzyletni leasing kolejnych 178 biletomatów.

Zmiana dla pasażerów będzie polegała na tym, że o ile do tej pory nie mieli możliwości kupna biletu za pośrednictwem karty płatniczej, to teraz biletomaty nie będą przyjmowały gotówki.

– Biletomaty mobilne produkcji Mennicy Polskiej to innowacyjność, wygoda i prostota zakupu. Dzięki nim, pasażerowie, którzy nie mieli możliwości nabycia biletu przed rozpoczęciem podróży nie będą musieli się martwić o to, czy posiadają odliczoną gotówkę. Warszawa po raz kolejny pokazuje, że jest miastem nowoczesnym, przejawiającym troskę o komfort podróżujących mieszkańców. W obliczu rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, ograniczenie form płatności wyłącznie do tych bezgotówkowych to reakcja na potrzeby rynku – podkreśla Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy Polskiej S.A.

Nowe biletomaty poza sprzedażą biletów jednorazowych i czasowych będą pozwalały na zakodowanie biletów okresowych na karcie miejskiej lub legitymacji studenckiej oraz sprawdzenie ważności biletów okresowych. Interfejs ma być intuicyjny i będzie dostępny w kilku wersjach językowych.

Za gotówkę bilety wciąż będzie można kupić w biletomatach stacjonarnych oraz sieci dystrybucji w kioskach i innych punktach sprzedaży.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony