Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie z przetargiem na zarządzanie budową zajezdni Annopol

Witold Urbanowicz 07.01.2020

Tramwaje Warszawskie z przetargiem na zarządzanie budową zajezdni Annopol
mat. TW
Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na inżyniera kontraktu dla budowy nowej zajezdni na Annopolu. Wykonawca ma opracować dokumentację przetargową, wspierać TW w trakcie postępowania na wybór wykonawcy, a następnie zarządzać realizacją projektu. Obiekt dla 150 tramwajów jest konieczny dla właściwej obsługi nowych, planowanych do wybudowania tras.
Przedmiotem przetargu jest zarządzanie projektem związanym z budową nowej zajezdni Annopol. W skład zamówienia wchodzi opracowanie dokumentacji przetargowej, wsparcie zamawiającego w przeprowadzeniu postępowania na wybór generalnego wykonawcy, a także sprawowanie nadzoru inwestorskiego, w tym pełnienie nadzoru nad dokumentacją projektową, kontrola prawidłowości i zgodności wykonania z dokumentacją projektową, jakości stosowanych materiałów i robót, kosztów realizacji oraz wykonania robót w terminie ustalonym w umowie. Jak informuje zamawiający, zadanie inwestycyjne będzie realizowane z wykorzystaniem technologii i standardu BIM.

Termin składania ofert mija 11 lutego 2020 r. Zamawiający nie opublikował jeszcze szczegółowej specyfikacji. O wyborze zdecydują cena (80%), doświadczenie ekspertów kluczowych (15%), jakość (5%). Szacowana wartość zamówienia to 9 mln zł, w tym ok. 900 tys. zł na zamówienia podobne. W sumie realizacja zamówienia ma potrwać 1754 dni, czyli blisko pięć lat.

Niedawno spółka informowała o otrzymaniu pozwolenia na budowę dla zajezdni. Obiekt, wyposażony w nowoczesny system zarządzania ruchem, ma pomieścić 150 tramwajów. Powstać mają m.in. stanowisko do pomiaru geometrii kół, ich nacisku na szyny, lakiernia, myjnie czy tokarka podtorowa. W sumie na terenie obiektu będzie 55 torów o łącznej długości ponad 14 km. Główny wjazd na teren zajezdni wytyczymy zostanie od strony ul. Annopol i przez ul. Inowłodzką.

Nowa, piąta zajezdnia Tramwajów Warszawskich powstanie z myślą o obsłudze ok. 20 km nowych tras – m.in. do Dworca Zachodniego, a także do Wilanowa i na Gocław. Tramwaje Warszawskie przygotowują się też do budowy trasy na ul. Kasprzaka, a niedawno rozpoczęły sie prace przy torowisku między Nowodworami a Winnicą.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony