Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie z nową relacją skrętną na rondzie Starzyńskiego

Witold Urbanowicz 18.10.2017

Tramwaje Warszawskie z nową relacją skrętną na rondzie Starzyńskiego
fot. Tramwaje Warszawskie
Tramwaje Warszawskie prowadzą przebudowę torów w rejonie ronda Starzyńskiego oraz w ciągu Jagiellońskiej. Na samym rondzie pojawiły się dodatkowe rozjazdy, zwiększające elastyczność układu torowego. Spółka zapowiada, że tramwaje wrócą na Jagiellońską od listopada.
Podczas niedawnego remontu torów w rejonie ronda Starzyńskiego pojawiły się dodatkowe rozjazdy. – Na rondzie zbudowaliśmy skręt z Bródna w kierunku Ratuszowej. To skrzyżowanie już kiedyś wyglądało podobnie. W latach siedemdziesiątych lub osiemdziesiątych, na potrzeby ówczesnej organizacji ruchu w czasie trwania remontu torów taki skręt już istniał. Celem wprowadzenia takiego układu torów w węźle na rondzie Starzyńskiego jest stworzenie możliwości poprowadzenia ruchu w czasie objazdów związanych z remontami lub utrudnieniami w ruchu – wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy prasowy Tramwajów Warszawskich. Teraz relacja skrętna jest dostępna dla tramwajów w obu kierunkach.

Zakres prac był oczywiście szerszy, niż wyłącznie przebudowa rozjazdów na rondzie Starzyńskiego. – Wykonaliśmy przebudowę torów przy ul. Starzyńskiego na odcinku rondo Żaba – rondo Starzyńskiego, wyremontowane zostały również tory przy ul. Starzyńskiego od ronda do mostu Gdańskiego. Przebudowaliśmy również 8 peronów przystankowych – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. W sumie położono 2 km nowych torów oraz 12 nowych zwrotnic.

W tej chwili ruch tramwajów pozostaje wstrzymany na Jagiellońskiej od ronda Starzyńskiego do pętli Żerań FSO. – W 2017 r. remontujemy odcinek od ronda do ul. Kotsisa, w 2018 r. od ul. Kotsisa do pętli Żerań FSO – informuje Dutkiewicz. Obecnie prowadzone prace, które zakładają wymianę 3,3km szyn, mają potrwać do końca października, ruch tramwajowy powróci w listopadzie, choć będą jeszcze potrzebne weekendowe zamknięcia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony