Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie wybrały projektanta tramwaju na Gocław

Witold Urbanowicz 05.12.2019

Tramwaje Warszawskie wybrały projektanta tramwaju na Gocław
fot. Michał Szymajda
Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły kolejny przetarg: na wykonanie dokumentacji projektowej 3,6-kilometrowej trasy tramwajowej na Gocław. Wygrała firma Progtreg, która jest w stanie wykonać zamówienie za blisko 5,9 mln zł brutto.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy ok. 4-kilometrowej trasy tramwajowej na Gocław wraz z opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego i uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia i realizacji robót budowlanych. Jak informuje spółka, wygrała krakowska firma Progreg, która jest gotowa wykonać zlecenie za kwotę ok. 5 mln 855 tys. zł. Firma ta pokonała czterech konkurentów.

Torowisko ma zostać poprowadzone wzdłuż Kanału Wystawowego, gdzie przewidziano park linearny. Dodatkowo, wzdłuż torowiska powstanie droga, dzięki czemu w trakcie prac będzie można skorzystać z rozwiązań specustawy drogowej, ułatwiającej proces pozyskiwania gruntów. Trasa Łazienkowska w miejscu skrzyżowania z tramwajem zostanie przebudowana i poprowadzona w wykopie. Na Gocławiu torowisko zostanie położone w pasie dzielącym ul. Bora-Komorowskiego i zakończy się pętlą w rejonie Trasy Siekierkowskiej.

Projekty budowlane mają być gotowe w ciągu dziewięciu miesięcy. Na pełną realizację zamówienia – z nadzorem autorskim – przewidziano 1709 dni, czyli ponad 4,5 roku. Budowa jest zaplanowana między 2021 r. a 2023 r. – o ile oczywiście trasa nie stanie się ofiarą cięć budżetowych, o których ostatnio coraz głośniej.

Łączna długość trasy wynosić będzie 3,6 km. Zaplanowano siedem przystanków. Dodatkowo przewidziano modernizację torowiska wzdłuż al. Waszyngtona o długości 2,5 km, gdzie przebudowanych zostanie dziewięć peronów.

Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły też inne postępowanie – na projekt torowiska tramwajowego, które połączy Grójecką z Dw. Zachodnim. To element planowanej trasy między Wolą, Ochotą, Mokotowem i Wilanowem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony