Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie wybrały inżyniera kontraktu dla zajezdni Annopol

Witold Urbanowicz 27.08.2020

Tramwaje Warszawskie wybrały inżyniera kontraktu dla zajezdni Annopol
mat. TW
Po ponad pół roku od terminu składania ofert i licznych odwołaniach do Krajowej Izby Odwoławczej Tramwajom Warszawskim udało się rozstrzygnąć przetarg inżyniera kontraktu dla budowy nowej zajezdni na Annopolu. Wyłoniony konsultant ma opracować dokumentację przetargową na wykonawcę prac budowlanych, wspierać TW w trakcie postępowania, a następnie zarządzać realizacją projektu.
Przedmiotem przetargu jest zarządzanie projektem związanym z budową nowej zajezdni Annopol. Obiekt ten powstanie na obszarze prawie 12 hektarów i przeznaczony będzie do obsługi ok. 150 tramwajów, w tym nowe, które ma dostarczyć Hyundai Rotem. Dodatkowe wozy będą obsługiwać nowe trasy tramwajowe (choć realizacja niektórych – jak tramwaj na Gocław – niebezpiecznie oddala się w czasie).

W skład zamówienia wchodzi opracowanie dokumentacji przetargowej, wsparcie zamawiającego w przeprowadzeniu postępowania na wybór generalnego wykonawcy, a także sprawowanie nadzoru inwestorskiego, w tym pełnienie nadzoru nad dokumentacją projektową, kontrola prawidłowości i zgodności wykonania z dokumentacją projektową, jakości stosowanych materiałów i robót, kosztów realizacji oraz wykonania robót w terminie ustalonym w umowie. Inwestycja będzie zarządzana zgodnie z wymogami przepisów prawa i warunkami kontraktowym FIDIC. – Do zadań konsultanta będzie należało m.in. sprawdzenie poprawności rozwiązań przyjętych w projekcie, opracowanie modelu weryfikacyjnego 3D na podstawie projektu budowlanego – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Oferty poznaliśmy jeszcze w lutym. O zamówienie ubiegało się aż 11 podmiotów z cenami od 8,389 mln zł brutto do 15,865 mln zł brutto przy budżecie określonym na kwotę 9,963 mln zł brutto. Wybór wykonawcy znacząco jednak wydłużył się. Ostatecznie przetarg został rozstrzygnięty 20 sierpnia. Sześciu wykonawców wykluczono, a cztery oferty… odrzucono. Ostała się zatem jedynie oferta złożona przez Egis Poland, opiewająca na kwotę 15,865 mln zł brutto i to ta właśnie firma wygrała przetarg.

– Wybór tej oferty jest konsekwencją błędów i nieprawdziwych informacji podawanych w ofertach przez pozostałych dziesięciu wykonawców. Krajowa Izba Odwoławcza trzykrotnie w tym postępowaniu potwierdziła prawidłowość działania Tramwajów Warszawskich oraz zaznaczyła, że zamawiający profesjonalnie prowadził postępowanie z zastosowaniem przepisów prawa zamówień publicznych. Jak wskazano w wyrokach, wykonawcy wykazali się brakiem profesjonalizmu i należytej staranności, wymaganej od wykonawców składających oferty. Oferty zawierały m.in. błędy w liczeniu ceny – wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich,

Teraz, jak informuje spółka, trwa kompletowanie dokumentów przed uprawomocnieniem się wyboru. – Niedługo podpiszemy umowę. Kontrakt otwiera nam drogę do przetargu na roboty budowlane – mówi Dutkiewicz. Jak informuje spółka, zadanie inwestycyjne będzie realizowane z wykorzystaniem technologii i standardu BIM.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony