Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie testowo zainstalują rozkłady na e-papierze

Witold Urbanowicz 30.05.2019

Tramwaje Warszawskie testowo zainstalują rozkłady na e-papierze
fot. WU
Tramwaje Warszawskie będą testować nowy nośnik rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej. Na przystankach – w ramach pilotażu – ma pojawić się siedem tablic wykonanych w technologii tzw. e-papieru.
Przedmiotem zamówienia jest pilotażowe zaprojektowanie i wdrożenie siedmiu tablic systemu informacji pasażerskiej, wykonanych w technologii tzw. papieru elektronicznego (e-papier). Na oferty spółka czeka do 4 czerwca. Na ich zaprojektowanie przeznaczono miesiąc, a na wdrożenie – kolejne trzy miesiące. 

Każda tablica będzie składała się z dwóch ekranów e-papierowych. Ekran rozkładu jazdy będzie umożliwiał wyświetlanie wszystkich dostępnych rozkładów jazdy dla danego przystanku. Za pomocą przycisków mechanicznych pasażer będzie mógł zmienić linię bądź dzień bądź wyświetlić trasę danej linii. Ekran informacji pasażerskiej będzie natomiast pokazywał linię, kierunek jazdy, prognozę czasu odjazdu, rodzaj pojazdu (niska bądź wysoka podłoga) oraz komunikaty specjalne dotyczące wystąpienia sytuacji awaryjnej.

Tablice muszą być objęte co najmniej 24-miesięczną gwarancją. Urządzenia zostaną poddane ocenom jakościowym i technicznym, które posłużą do rozliczeń z wykonawcą.

Warszawa zapowiedziała testy nowej formy rozkładów już dwa lata temu. Takie mniejsze tablice informacji pasażerskiej, umieszczone w wiatach i na słupkach, miały być umieszczane na przystankach o mniejszym natężeniu ruchu. Wśród zalet wymieniana jest łatwiejsza eksploatacja rozkładów jazdy w dynamicznie zmieniających się warszawskich warunkach. Niektóre rozkłady zmieniane są nawet kilka razy w miesiącu, co przekłada się na koszty.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony