Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie sadzą rozchodnik na Grochowskiej. Ruszyły prace

Witold Urbanowicz 15.05.2020

Tramwaje Warszawskie sadzą rozchodnik na Grochowskiej. Ruszyły prace
fot. TW
Tramwaje Warszawskie rozpoczęły zazielenianie torowiska na Grochowskiej. – Z uwagi na względy przyrodnicze podjęliśmy decyzje że na nowych, zielonych torowiskach będzie kładziony rozchodnik – mówi Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich.
Prace ruszyły w nocy z czwartku na piątek (14/15 maja). Wyremontowane w zeszłym roku torowisko na Grochowskiej, na zlecenie Tramwajów Warszawskich, zazielenia firma Werde. Rozchodnikowa zabudowa – wraz z systemem drenażowo-magazyjnującym – pojawi się na odcinku od al. Zielenieckiej do Wiatracznej. W sumie to ok. 10,2 tys. m2 torowiska. Wartość umowy to 2,413 mln zł brutto.

 Na Grochowskiej posadzonych zostanie dziewięć rodzajów rozchodnika, co powinno dać ciekawy efekt kolorystyczny. – Po kolei będziemy rozkładać system drenażowy, potem sypać ziemię, a na koniec między szynami i obok nich pojawi się rozchodnik – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Prace potrwają maksymalnie kilka tygodni. – Wykonawca będzie pracował głównie nocą, przy wyłączonym napięciu. Czas robót będzie zależał w pewnym stopniu od pogody, bo rozchodnik trzeba będzie na początku mocniej podlewać. Skończymy najpóźniej w czerwcu – mówi Dutkiewicz.

Zadaniem wykonawcy będzie też utrzymanie zieleni przez okres 36 miesięcy od odbioru torowiska. Usługa obejmuje pielęgnację, nawożenie, podlewanie, usuwanie chwastów, uzupełnienie łysin, instalacja ochron przeciwsolnych.

Zielone torowiska mają być standardem przy nowych i remontowanych trasach. – Gdy skończymy Grochowską, to Warszawie będzie już 25 km zielonych torów tramwajowych – mówi Dutkiewicz. Do tej pory wprowadzano głównie torowiska trawiasta. Po raz pierwszy rozchodnik zastosowano na odcinku doświadczalnym na Obozowej. – Z uwagi na względy przyrodnicze podjęliśmy decyzje że na nowych, zielonych torowiskach będzie kładziony rozchodnik – mówi Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony