Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie: Remont 2,7 tys. słupów trakcyjnych za 15 mln zł

Witold Urbanowicz 13.06.2019

Tramwaje Warszawskie: Remont 2,7 tys. słupów trakcyjnych za 15 mln zł
fot. TW
Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty w przetargu na renowację i malowanie słupów trakcyjnych oraz trakcyjno-oświetleniowych. W sumie zamówienie – realizowane w tym i przyszłym roku – obejmuje blisko 2,8 tys. różnego rodzaju słupów. W postępowaniu wystartowała jedna chętna firma, która wyceniła usługę na 15 mln zł brutto, co odpowiada założeniom finansowym zamawiającego.
Przedmiotem zamówienia jest renowacja i malowanie słupów trakcyjnych i trakcyjno-oświetleniowych. Roboty są rozpisane na dwa lata. Tramwaje Warszawskie nie przewidują wyłączania ruchu w miejscu prowadzenia robót. W tym roku na liście znajduje się 1207 słupów, a w przyszłym – 1478. Prace zakładają m.in. oczyszczenie, zabezpieczenie antykorozyjne i malowanie słupów. Zostaną one też pokryte specjalną chropowatą powłoką, która zabezpieczy je przed naklejaniem plakatów i malowaniem graffiti. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

W środę 12 czerwca minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Święcki z Pruszkowa, która wyceniła prace na 15,1 mln zł brutto. Oferta ta mieści się w kosztorysie zamawiającego, który przeznaczył na realizację zamówienia kwotę w wysokości 16,4 mln zł brutto.

Spółka Tramwaje Warszawskie posiada w sumie ok. 8 tys. słupów trakcyjnych. – Opracowaliśmy standardy utrzymania słupów trakcyjnych. Mniej więcej co osiem lat każdy słup powinien być odnowiony, a co 30-40 lat – wymieniony – wskazuje Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony