Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie bliżej Kasprzaka. Ostatnie odwołanie oddalone

Jakub Rösler, Jakub Madrjas 01.10.2021

Tramwaje Warszawskie bliżej Kasprzaka. Ostatnie odwołanie oddalone
wiz. Tramwaje Warszawskie
Przetarg na budowę linii tramwajowej na ul. Kasprzaka jest na ostatniej prostej.  KIO oddaliła ostatnie odwołanie i przed podpisaniem umowy Tramwaje Warszawskie muszą tylko przejść kontrolę uprzednią UZP. W tym przetargu oraz w drugim, na zajezdnię Annopol, było łącznie aż 16 odwołań.
Po ponad roku od wszczęcia postępowania Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły w sierpniu przetarg na budowę trasy tramwajowej w ul. Kasprzaka wraz z przebudową przyległych odcinków infrastruktury tramwajowej. Postępowanie wygrał Strabag, ale podpisanie umowy wstrzymało odwołanie złożone do Krajowej Izby Odwoławczej. Jak poinformowały wczoraj (30 września) TW, Izba oddaliła ostatnie odwołanie. 0 Jesteśmy zdecydowanie bliżej podpisania umowy i wbicia pierwszej łopaty. Przed nami jeszcze standardowa kontrola przetargu przez prezesa UZP - poinformowała spółka.

To bardzo ciekawa inwestycja, która przyspieszy połączenie Odolan i Jelonek z drugą linią metra i centrum stolicy. Zakłada m.in. przekształcenie obecnego wykopu drogowego w tramwajowy. Więcej na jej temat piszemy tutaj.

Warszawskie inwestycje tramwajowe w lesie odwołań

Odwołania składane przez potencjalnych wykonawców mocno wstrzymały warszawskie inwestycje tramwajowe. W przypadku tramwaju na Kasprzaka było ich aż siedem. Z kolei dla budowy nowej zajezdni Annopol nadal nie rozstrzygnięto przetargu - odwołań było już dziewięć. Proces wyboru najkorzystniejszej z nich ciągnie się już stycznia tego roku. 

– Odwołania wydłużają czas do rozpoczęcia inwestycji, to jest oczywiste. I tak w przypadku kontraktu na trasę na Kasprzaka proces odwoławczy trwał od marca do dziś. Odwoływano się siedem razy. Tylko w jednym przypadku KIO przychyliło się do zdania odwołującego się. Chodziło o zastrzeżenia jednego oferenta w stosunku do innego. W przypadku budowy zajezdni Annopol odwołania rozciągają się od stycznia do lipca – komentuje rzecznik. Łącznie daje to 16 odwołań - i tylko jedno potwierdzone w Izbie.

Problemem są też pieniądze

Po aukcji elektronicznej w przetargu na budowę zajezdni tramwajowej najtańszą propozycję złożyła firma ZUE, która uzyskała też najwięcej punktów. Jednak aby rozstrzygnąć przetarg, Tramwaje Warszawskie będą musiały znaleźć dodatkowe środki

Jak pisaliśmy niedawno, z ambitnego planu rozbudowy sieci tramwajowej w Warszawie zostało – póki co – niewiele. Realizację kilku odcinków odłożono w czasie, a trasę do Wilanowa być może trzeba będzie realizować etapami.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony