Partnerzy serwisu:

Tramwaje Warszawskie: 11 ofert na inżyniera kontraktu dla zajezdni Annopol

Witold Urbanowicz 25.02.2020

Tramwaje Warszawskie: 11 ofert na inżyniera kontraktu dla zajezdni Annopol
mat. TW
Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty w przetargu na inżyniera kontraktu dla budowy nowej zajezdni na Annopolu. Wykonawca ma opracować dokumentację przetargową, wspierać TW w trakcie postępowania na wybór wykonawcy, a następnie zarządzać realizacją projektu. Budowa nowego obiektu, który pomieści 150 tramwajów, jest konieczna z uwag na rozwój sieci tramwajowej i zwiększanie stanu taboru.
Przedmiotem przetargu jest zarządzanie projektem związanym z budową nowej zajezdni Annopol. W skład zamówienia wchodzi opracowanie dokumentacji przetargowej, wsparcie zamawiającego w przeprowadzeniu postępowania na wybór generalnego wykonawcy, a także sprawowanie nadzoru inwestorskiego, w tym pełnienie nadzoru nad dokumentacją projektową, kontrola prawidłowości i zgodności wykonania z dokumentacją projektową, jakości stosowanych materiałów i robót, kosztów realizacji oraz wykonania robót w terminie ustalonym w umowie. Jak informuje zamawiający, zadanie inwestycyjne będzie realizowane z wykorzystaniem technologii i standardu BIM.

Minął właśnie termin składania ofert. Postępowanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Wystartowało jedenaście podmiotów z cenami od 8,389 mln zł brutto do 15,865 mln zł brutto. W budżecie, określonym na kwotę 9,963 mln zł brutto, zmieściły się dwie oferty. Najtańszą ofertę, opiewająca na 8,999 mln zł brutto, złożyła firma BBC Best Building Consultants.

O wyborze zdecydują cena (80%), doświadczenie ekspertów kluczowych (15%), jakość (5%). W sumie realizacja zamówienia ma potrwać 1754 dni, czyli blisko pięć lat.

Tramwaje Warszawskie dysponują już pozwoleniem na budowę nowej zajezdni. Jest ona niezbędna, biorąc pod uwagę rozwój sieci tramwajowej. Plany do 2023 r. obejmują budowę ok. 20 km tras – m.in. do Dworca Zachodniego, a także do Wilanowa i na Gocław. Tramwaje Warszawskie przygotowują się też do budowy trasy na ul. Kasprzaka, a niedawno rozpoczęły się prace przy torowisku między Nowodworami a Winnicą. Do ich obsługi niezbędny jest dodatkowy tabor, którego istniejące zajezdnie nie pomieszczą. Nowe pojazdy dostarczy Hyundai Rotem.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony