Partnerzy serwisu:

Tramwaje w Anglii z kolejnym rządowym wsparciem

Rafał Dybiński 12.08.2020

Tramwaje w Anglii z kolejnym rządowym wsparciem
fot. Metrolink Manchester
Rząd Wielkiej Brytanii przeznaczył kolejne środki na wsparcie dla pięciu sieci tramwajowych i lekkiej kolei znajdujących się w Anglii.
Decydenci z Londynu wygospodarowali tym razem 37,4 mln funtów dla operatorów transportu zbiorowego z Manchesteru, Sheffield, Nottingham, West Midlands (obejmujący Birmingham, Wolverhampton i West Bromwich) oraz Tyne and Wear obejmującego aglomerację Newcastle. Kwota ma wystarczyć na kontynuowanie działalności przez kolejne dwanaście tygodni.

Środki przekazane Manchester Metrolink (schemat poniżej), Sheffield Supertram, Nottingham Express Transit, West Midlands Metro i Tyne and Wear Metro są częścią rządowego zobowiązania z 8 sierpnia do zapewnienia kolejnych 256 mln funtów dofinansowania na usługi autobusowe i tramwajowe.Przewoźnicy autobusowi zyskali w sumie 218,4 mln na pokrycie kosztów działalności na osiem tygodni. W tym przypadku środki na kolejne tygodnie będą przyznane stopniowo, aż do czasu, kiedy "dofinansowanie nie będzie już potrzebne". Przewoźnicy autobusowi mogą jednak liczyć na kolejne 27,3 mln wsparcia w każdym następnym tygodniu po upływie terminu zasadniczej transzy.

Ewentualne następne dofinansowanie dla sieci pięciu sieci tramwajowych i lekkiej kolei, na poziomie 3,1 mln funtów, zostanie poddane weryfikacji po ośmiu tygodniach funkcjonowania ostatniego planu naprawczego.

Departament Transportu (DfT) podkreśla, że przyznane środki, w sumie już blisko 700 mln funtów, łagodzą skutki utraty dochodów z powodu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 oraz proces odnowy do normalnego poziomu. Aktualnie usługi operatorów autobusów i tramwajów Anglii wróciły do 80 proc. sprzed wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Finansowanie komunikacji
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony