Partnerzy serwisu:

Tramwaje Szczecińskie: Jest chętny do wykonania wstawek na trasie do Turkusowej

Redakcja 22.09.2020

Tramwaje Szczecińskie: Jest chętny do wykonania wstawek na trasie do Turkusowej
fot. UM Szczecin
Firma Stanled I zgłosiła się do przetargu na naprawy pękniętych spawów w ulicach: Wyszyńskiego, Energetyków, Gdańskiej, pętli Basen Górniczy do pętli Turkusowa, za pomocą wstawek szynowych. Trwa weryfikacja złożonych dokumentów.
Umowa, która zostanie podpisana z wykonawcą, dotyczyć będzie naprawy pękniętych złączy szynowych torowiska tramwajowego poprzez wykonanie 34 wstawek szynowych o długości ok. 6,00 m (5,50 m - 6,50 m) – w konstrukcji bezpodsypkowej – 19 sztuk, w konstrukcji podsypkowej – 15 sztuk. Prace powinny być wykonane nie później niż do 10 grudnia 2020 r. Prace prowadzone będą na odcinku od Mostu Długiego do pętli Turkusowa. Cena jaką proponuje potencjalny wykonawca to 889 000 zł i mieści się w założonych na to zadanie kosztach.

Wady toru zostały wykryte i skatalogowane podczas bieżących przeglądów, które odbywają się cyklicznie na całej długości sieci torowej w Szczecinie. Pęknięcia po wykryciu, zostały odpowiednio zabezpieczone i w żaden sposób nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu tramwajów na przedmiotowym odcinku.

Jednocześnie Tramwaje Szczecińskie informują, że 22 wstawki, które wykonała firma zewnętrzna w roku 2019, nie wykazują w tej chwili wad.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony