Partnerzy serwisu:

Tramwaje Stadlera pojadą do Mediolanu. Debiut we Włoszech

Witold Urbanowicz 29.09.2020

Tramwaje Stadlera pojadą do Mediolanu. Debiut we Włoszech
mat. Stadler
Operator komunikacji w Mediolanie – Azienda Transporti Milanesi (ATM) – podpisał umowę ramową ze Stadlerem na dostawy do 80 nowych tramwajów. Pierwszy kontrakt realizacyjny obejmuje 35 Tramlinków. Będą to pierwsze tramwaje, jakie Stadler dostarczy do Włoch.
Stadler wygrał przetarg w lipcu 2019 r. Teraz, po potwierdzeniu ważności wyboru, ATM podpisał sześcioletnią umowę ramową na dostawy do 80 Tramlinków. Jej wartość to 172,6 euro, czyli ok. 790 mln zł.

– Jesteśmy bardzo dumni, że takie kosmopolityczne miasto, jak Mediolan, mocno zaangażowane w ekologiczną i zrównoważoną mobilność, wybrało nasz innowacyjny tramwaj. Jestem przekonany, że nasze pojazdy z powodzeniem sprostają wyzwaniom transportu miejskiego w Mediolanie, w tym w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku – mówi Íñigo Parra, szef oddziału Stadler Valencia.

Dwukierunkowe tramwaje o długości ok. 25 m są złożone z trzech członów. Pudło wykonane jest ze stali nierdzewnej typu duplex, odpornej na korozję i pozwalającej na zmniejszenie masy przy zachowaniu wytrzymałości konstrukcji. Każdy pojazd zostanie wyposażony w trzy innowacyjne wózki, które zapewnią płynną jazdę na wąskich ulicach i łukach o niewielkim promieniu skrętu oraz mniejszy hałas. Tramwaje będą niskopodłogowe. Z każdej strony znajdą się trzy pary drzwi. Tramwaje będą wyposażone w system antykolizyjny, a także monitoring eliminujący martwe strefy.

Tramwaje w Mediolanie mają nietypowy rozstaw 1445 mm. Długość sieci wynosi 116,5 km. Sieć obsługuje 18 linii, w tym jedna podmiejska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony