Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie z umową na przebudowę ulicy Hajduckiej w Chorzowie

Redakcja 20.04.2020

Tramwaje Śląskie z umową na przebudowę ulicy Hajduckiej w Chorzowie
fot. Google Street Map
Od połowy stycznia w Chorzowie trwa przebudowa ul. 3 Maja. Niebawem rozpoczną się prace w innej części miasta. W czwartek 16 kwietnia w siedzibie spółki Tramwaje Śląskie podpisano umowę z generalnym wykonawcą prac modernizacyjnych ulicy Hajduckiej. Prace rozpoczną się w maju.
Gruntowna przebudowa ul. Hajduckiej w Chorzowie wraz z modernizacją torowiska tramwajowego to wspólna inwestycja spółki Tramwaje Śląski i Urzędu Miasta Chorzów. – Kolejny raz nasza Spółka działa wspólnie z władzami Chorzowa, by przy jednym remoncie gruntownie odmienić fragment miasta. Mamy na tym polu już kilka sukcesów i jestem przekonany, że zarówno toczące się prace na ul. 3 Maja, te które niebawem ruszą na ul. Hajduckiej i te, które chcemy rozpocząć wkrótce na ul. Powstańców, również przyniosą wielkie, pozytywne zmiany, a pasażerowie tramwajów, mieszkańcy Chorzowa i kierowcy po zakończeniu prac będą zadowoleni z efektów – powiedział Bolesław Knapik, prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie.

Wspólne postępowanie przetargowe wyłoniło generalnego wykonawcę, którym jest firma Silesia Invest z Gliwic. W czwartek 16 kwietnia w siedzibie spółki w Chorzowie podpisana została umowa na zakres tramwajowy inwestycji. Ze strony tramwajowej spółki umowę podpisał prezes Bolesław Knapik, zaś ze strony wykonawcy – prezes Jarosław Szmitka. – Dzień wcześniej podpisaliśmy umowę z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w Chorzowie na realizację części drogowej, także w zasadzie możemy startować. Przed nami jeszcze trochę formalności, ale myślę, że na początku maja wejdziemy na plac budowy. Pragnę podkreślić, że jesteśmy generalnym wykonawcą prac także na ul. 3 Maja i cieszę się, że będziemy mogli realizować w Chorzowie kolejne zlecenie – powiedział prezes Szmitka.

W ramach tramwajowej części inwestycji m.in.: zdemontowana zostanie stara infrastruktura torowa i sieciowa, usunięta dotychczasowa podbudowa, nastąpi budowa systemu odwodnienia, przebudowa sieci teletechnicznych a następnie ułożone nowe warstwy konstrukcyjne, podbudowa i samo torowisko, budowa peronów przystankowych, ułożenie części nawierzchni jezdni i chodników oraz posadowienie nowych słupów trakcyjno-oświetleniowych oraz montaż nowej sieci trakcyjnej. Zadanie obejmuje ok. 1700 metrów toru pojedynczego.

Zakres drogowy inwestycji obejmuje m.in.: przebudowę wodociągu, kanalizacji, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnych, a także wykonanie konstrukcji chodników, wjazdów do posesji oraz jezdni. Na realizację tej części prac wykonawca ma 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, zaś część tramwajowa ma być gotowa 6 miesięcy wcześniej. Całkowita wartość inwestycji wynosi 18,6 mln zł netto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony