Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie z konkursem na imię dla nowych tramwajów

Redakcja 03.11.2020

Tramwaje Śląskie z konkursem na imię dla nowych tramwajów
fot. Aleksandra Starosta
Pierwsze nowe tramwaje firmy Pesa wożą już pasażerów na liniach nr 16 i 36 w Katowicach. Ich oficjalna nazwa to 2017N. Pora nadać im ładne imię, dlatego spółka Tramwaje Śląskie ogłasza konkurs na imię dla nowych wagonów.
W krajobraz Bytomia przez lata wrosły, obsługujące na zmianę linię nr 38, Hildka i Paulek – dwa wagony typu N. W 2000 roku zadebiutowały pierwsze wagony niskopodłogowe do dziś zwane Karlikami, choć ich nazwa handlowa brzmiała „Citadis 100 Katowice”. Dostarczone wiosną tego roku do Katowic krótkie wagony z Modertransu, przez producenta oznaczone jako MF10AC, otrzymały dziewczęce imię Kasia, nawiązujące do ich drobnych gabarytów i ładnego wyglądu.

– To tylko kilka przykładów imion naszych tramwajów. Teraz, kiedy tabor Tramwajów Śląskich wzbogacił się o nowy typ tramwaju, pora nadać mu imię. Chcemy, by wszystkie 27 wagonów typu Pesa 2017N otrzymało jedną nazwę, która – mamy nadzieję – będzie się dobrze kojarzyć i przylgnie do nich na stałe – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie .

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać e-mail na adres: tramwaj@tram-silesia.pl w tytule wpisując słowo konkurs, a w treści proponowane przez siebie maksymalnie trzy propozycje imion. Dla autora zwycięskiej koncepcji przewidziano nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie internetowej spółki: www.tramwajeslaskie.eu, a swoje propozycje można zgłaszać do niedzieli 8.11.2020 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony