Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie z czterema ofertami na remont między Zabrzem a Bytomiem

Witold Urbanowicz 27.10.2017

Tramwaje Śląskie z czterema ofertami na remont między Zabrzem a Bytomiem
fot. Martyn Janduła
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w kolejnym z przetargów na remont sieci – tym razem ok. 386-metrowego odcinka trasy między Zabrzem a Bytomiem. O to relatywnie niewielkie zamówienie ubiega się czterech chętnych.
Postępowanie obejmuje przebudowę obiektu mostowego nad potokiem Julka w Zabrzu wraz z torowiskiem do przejazdu przez ul. Stara Cynkownia w Bytomiu. Pracami zostanie objęty ok. 386-metrowy odcinek trasy tramwajowej o łącznej długości ok. 772 m toru pojedynczego. W ramach robót zostaną wykonane nowa podbudowa, nawierzchnia torowa. Generalnie zostanie zastosowania konstrukcja podsypkowa, w rejonie mostu nad potokiem Julka szyny zostaną punktowo przymocowane do pomostu za pomocą materiałów na bazie poliuretanów. Obiekt mostowy oraz sieć trakcyjna zostaną przebudowane. Istniejące słupy trakcyjne zostaną pomalowane.

W postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Najtańszą propozycję złożył krakowski Tor-Krak, który jest gotów przeprowadzić prace za 4,27 mln zł brutto przy 120 miesiącach gwarancji. Wrocławskie konsorcjum Bahn Technik i Torserwis zaoferowało 4,32 mln zł brutto i 72 miesiące gwarancji.

Powyżej budżetu zamawiającego, określonego na kwotę 4,48 mln zł brutto, mieszczą się pozostałe oferty. Konsorcjum NDI i Balzola chce realizować prace za 5,06 mln zł brutto przy zachowaniu 84 miesięcy gwarancji. Będzińskie konsorcjum Azi-Bud oraz Banimex zaoferowało 5,46 mln zł brutto i 84 miesiące gwarancji.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony