Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie wyremontują trasę do zajezdni Stroszek

Witold Urbanowicz 01.12.2021

Tramwaje Śląskie wyremontują trasę do zajezdni Stroszek
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na wyczekiwany remont trasy tramwajowej od centrum Bytomia do zajezdni Stroszek, której stan pozostawia wiele do życzenia. Roboty obejmą w sumie 14 km toru pojedynczego i potrwają 14 miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa infrastruktury tramwajowej od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawskich z ul. Sądową do Zajezdni Stroszek w Bytomiu. Roboty obejmują w dużej mierze wydzielone torowisko, poprowadzone wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich. To ok. 14000 metrów toru pojedynczego.

Nowe torowisko powstanie w śladzie istniejącym. Założono utrzymanie konstrukcji klasycznej. Na przejazdach torowisko zostanie wykonane w technologii prefabrykowanej płyty betonowej z konstrukcją szyny pływającej. Zaprojektowano 27 peronów przystankowych w sąsiedztwie istniejących przystanków. Jednotorowy odcinek przed rozjazdami przy przystanku Bytom Urząd Miasta zostanie rozbudowany do dwóch torów. Między przystankami Stroszek Zajezdnia i Stroszek Osiedle, Stroszek Kopalnia i Dąbrowa Miejska Centrum Handlowe, Dąbrowa Miejska Węglowa i Odrzańska (x2) zaplanowano przejazdy międzytorowe.

Termin składania ofert mija 3 stycznia. O wyborze decydują cena (80%), gwarancja (10%) i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na realizację prac przeznaczono 14 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Wyłączenia ruchu będzie traktowane jako okoliczność wyjątkowa.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony