Partnerzy serwisu:

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu odcinka torów w Katowicach

Witold Urbanowicz 27.04.2022

Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu odcinka torów w Katowicach
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę ok. 400-metrowego odcinka wzdłuż ul. Chorzowskiej. Prace potrwają cztery miesiące.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Złotej do przystanku Dąb Kościół za ul. Dębową. Na całej długości jest ono wydzielone i dwutorowe. To około 400 m torowiska (czyli ok. 800 metrów toru pojedynczego).

Istniejące torowisko zostanie rozebrane wraz z podbudową. Nowe torowisko będzie wykonane w metodzie podsypkowej – na strunobetonowych podkładach. Konstrukcja torowiska na przejeździe przez ul. Dębową została zaprojektowana w technologii bezpodsypkowej w formie prefabrykowanej płyty żelbetowej, natomiast przejścia w rejonie przystanku tramwajowego w formie płyty nakładkowej EPT.

Oferty poznaliśmy po połowie lutego. Wystartowały trzy firmy z ofertami na kwoty od 5,8 mln zł do 6,3 mln zł, co mieści się w założeniach budżetowych zamawiającego. Postępowanie zostało dziś (27 kwietnia) rozstrzygnięte. Wygrała firma Tor-Kar-Sson, która złożyła najtańszą ofertę. Teraz wybór musi się uprawomocnić.

Na realizację robót przeznaczono cztery miesiące. Inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Na czas robót założono zabudowę rozjazdów tymczasowych i sygnalizacji międzymijankowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony